Урок №25  Біологія 6 клас                                                                                                                                              
    
       Епіграф уроку : Для того щоб                                                                                             зрозуміти життя рослини,                                                                                  потрібно ознайомитися з її    формою .                                                                                        К.Тімірязєв                                                                                                                 
                                                                                                                                                                                           








Тема : Тканини рослин

Мета :
Навчальна : Сформувати знання про основні типи тканин   рослинного організму, вивчити функції, які вони виконують.

Розвиваюча : розвивати вміння у учнів порівнювати між собою життєві процеси організмів; також розвивати критичне мислення та вміння логічно мислити і робити висновки ; продовжити формувати вміння працювати з мікроскопом і мікропрепаратами .

Виховна : Виховувати любов до природи , бажання оберігати її красу , інтерес до предмета біології


Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Міжпредметні зв'язки  :   природознавство , географія , світова література                                                   

Терміни та поняття: тканини , твірні , покривні , основні , механічні , провідні тканини , провідні пучки .

Обладнання : таблиця тканини рослин , мікроскоп .
Хід уроку
І. Організаційний момент
  (Перевірка необхідного на урок)

ІІ. Перевірка домашнього завдання

1.Робота по карточкам ( 3 дитини )
2. Що характерне для рослин ?
3. Назвати органи рослини .

ІІІ. Актуалізація навчальної діяльності .
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?





ІV. Мотивація навчальної діяльності учнів
 Не всі клітини рослин однакові . Розглядаючи під мікроскопом різні органи рослин , вчені помітили , що клітини розташовані у певному порядку , вони як би утворюють узори . Так були відкриті тканини .

V . Вивчення нового матеріалу .
                                                          
                                                   
                  
                                                     



    
            
                    




Живі клітини                                                                    Мертві клітини






                                   Судини                                                             Ситоподібні трубки
VІ. Узагальнення знань учнів .

  
Установіть відповідність між тканинами та процесами , які вони забезпечують . Запишіть у зошит пари : буква та відповідна цифра .

Тканина                                                                 Процеси
1.Провідна                                      А) Надає міцності та пружності
2. Механічна                                   Б) Функція фотосинтез , газообмін , запас води
3. Основна                                       В) Висхідний і низхідний потік
4. Твірна                                          Г) Виконує захисну функцію .
5. Покривна                                     Д) Дає початок усім іншим тканинам .

VІІ. Підсумок уроку
Учні заповнюють третю колонку таблиці , проводять обговорення.
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?




VІІІ. Повідомлення домашнього завдання .
§22

0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru

Архів блогу

На платформі Blogger.

Архів ↓