Урок №24                                                                                                                                 Біологія 6 клас

                                             Епіграф уроку :   «Квіти                                                                                        - залишки раю на землі»
                                                              (Іоанн Крондштадский) 







Тема : Рослина – живий організм.

Мета :
Навчальна : сформувати знання про різноманітність рослинного світу , розглянути основні органи і функції рослинного організму ;  розкрити поняття і значення фотосинтезу і дихання в житті рослин і біосфери ; пояснити значення рослин як посередників між Космосом і Землею – та головним джерелом первинних органічних речовин .

Розвиваюча : розвивати абстрактне мислення , вміння порівнювати і аналізувати учбовий матеріал . Розвивати творчі здібності ; продовжити вміння 
слухати товаришів , оцінювати себе і інших  .
Виховна : виховувати у учнів любов до предмета біології , до всього живого .


Міжпредметні зв'язки  : історія ,   природознавство , астрономія

Терміни і поняття :  випаровування , генеративні і вегетативні органи .

Обладнання :  кімнатні квіти , ілюстрації , таблиці .
                                               Хід уроку
І. Організаційний етап .

ІІ. Атуалізація навчальної діяльності .


Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?




ІІІ. Мотивація навчальної діяльності .

Рослинка
Зійшла рослинка і до сонця пнеться,
Відчути хоче вітер і тепло.
І дощ, й туман… Це нам лише здається,
Що без думок росте собі зело.
Але воно і дише, й відчуває,
І добре знає як йому цвісти.
Та квіточку комашкам підставляє,
І знає як насіння зберегти.
Живе рослина, радість всім дарує
І насолоду, світло, та красу.
Як сонечка нема, завжди сумує.
Тримає на пелюсточках росу.
А вранці-рано всіх вона вітає.
Дарує радість, щастя і тепло.
Бо квіточка чарівну душу має,
І хоче, щоб чудово всім було.
                            Надія Красоткіна

IV . Вивчення нового матеріалу .
Мозковий штурм
-         Як називається наука про рослини ?
-         Назвати основні ознаки живого .
-         Назвати царства живої природи .
-         Чим рослини відрізняються від інших царстві живої природи ?
-         Що означає автотрофний тип живлення ?
-         Які є типи пластид у рослин і які функції вони виконують ?
-         Що таке хлорофіл і де він знаходиться 7
                          Особливості процесів життєдіяльності рослин
1.Здатні до фотосинтезу

На світлі рослина виділяє кисень















2. Під час фотосинтезу утворюють крохмаль

  
 












 Утворення крохмалю в зелених листках на світлі .

















Пояснити за рахунок чого рослина збільшилась у розмірі і масі за 5 років , від 2,5 кг до 76,1 кг
3. Дихають , поглинають кисень , а виділяють вуглекислий газ .
4. Випаровують воду .
















Різні рослини випаровують неоднакові кількості води. Так, кукурудза за добу випаровує 800 г води, тобто трохи менше за літр, капуста — 1 л, а береза — понад 60 л.

                          
Мозковий штурм
-         Які функції виконують вегетативні органи ?
-         Які функції виконують генеративні органи ?

V. Узагальнення знань учнів .

. Підведення підсумків .
Рефлексія
1.Пояснити схему 


2. Пояснити епіграф уроку .
«Квіти - залишки раю на землі»
                                     (Іоанн Крондштадский)


3.Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють третю колонку таблиці , проводять обговорення.
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?




VIІ. Повідомлення домашнього завдання
§21

0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru

Архів блогу

На платформі Blogger.

Архів ↓