Урок №4                                                                                                           Біологія 6 клас











Епіграф уроку : Скільки років землі — і  мільярд, і мільйон, 
                    а яка вона й досі ще гарна!
                                               Л.Костенко 
 
Тема : Методи вивчення організмів . Застосування біологічних знань у діяльності людини .
Мета :
Навчальна :  ознайомити учнів з методами вивчення живої природи ,  приладами за допомогою яких вивчали і вивчають біологію ; розкрити місце біології серед інших природничих наук , її значення для медицини , сільського господарства , практичної діяльності людини .

Розвиваюча : розвивати пізнавальний інтерес , прагнення до пошуку знань , уміння робити висновки і розвивати креативне мислення та комунікативні здібності ; розвивати інтерес до предмета біології .  

Виховна : виховувати у учнів допитливість , любов до живої природи , комунікативні навички , повагу і любов один до одного і до живих організмів . 

  
Міжпредметні зв'язки  : історія ,   природознавство , географія .

Терміни і поняття : описовий метод , спостереження , експеримент , порівняння .

Обладнання :     презентація , таблиці , вологі препарати , гербарії .         

                                                 Хід уроку        
І. Організаційний етап.

ІІ. Перевірка домашнього завдання .
Біологічний диктант
1.Хто ввів термін біологія ( Ламарк , Тревіранус )
2. Наука про гриби ( Мікологія )
3.  Записати царства живої природи ( Рослини , Гриби , Бактерії , Тварини , Віруси)
4. Наука про взаємозв’язки живих організмів між собою і довкіллям ( Екологія )
5. Який тип живлення у рослин ( Автотофний )
6. Наука про рослини ( Ботаніка )
7. Наука про життя ( Біологія )
8. Наука про бактерії ( Бактеріологія )
9. Наука про тварин ( Зоологія )
10. Наука про віруси ( Вірусологія )
11.  Як називається тип живлення тварин ( Гетеротрофний )

ІІІ. Мотивація
Увесь прогрес людства пов'язаний з розвитком наукових досліджень . Вивчаючи природознавство ви вже застосовували деякі методи дослідження біології .                            Пригадайте їх ?

IV.  Вивчення нового матеріалу
                                          
                                      

Мозковий штурм
(Діти відповідаючи на питання складають схему )
- Як ви розумієте «метод спостереження»
- Де можна проводити спостереження ?
- Що означає описовий метод спостереження ?
- Наведіть приклад метода Експеримент , який ви проводили з природознавства?

Робота у групах
-  Де застосовуються знання з біології ?
- Складання схеми , застосування знань з  біології.

 


V. Узагальнення знань учнів
1. Поясніть значення лікарських рослин для збереження і поліпшення здоров'я людини ?
2. Оцініть значення біології для розвитку медицини і сільського господарства .
3. Чому біологію вважають наукою майбутнього ?

VI. Підведення підсумків .
Поясніть епіграф нашого уроку
Скільки років землі — і мільярд, і мільйон,   а яка вона й досі ще гарна!                                                                Л. Костенко 

VII. Повідомлення домашнього завдання

0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru

Архів блогу

На платформі Blogger.

Архів ↓