Урок №6  6 клас                                                                                                               Біологія
                                                                                                               
            Епіграф уроку :  “От нас природа тайн своих не прячет,
                                 но учит  быть  внимательнее к ней”.                     
                                                                                                                                         (Н. Рыленков)







Тема : Будова мікроскопа
Мета :
Навчальна : ознайомити учнів із збільшувальними приладами , їх будовою і технікою користування .

Розвиваюча : відпрацьовувати вміння користуватися збільшувальними приладами; продовжити формувати у школярів уміння аналізувати одержані знання , користуватися довідковою літературою , застосовувати одержані знання на практиці ; розвивати навички самостійної дослідницької роботи .
Виховна : виховувати у учнів любов до предмета біології , до всього живого .



Міжпредметні зв'язки  : історія ,   природознавство , географія , фізика , російська мова

Терміни і поняття : ручна лупа , штативна лупа , світловий мікроскоп , електронний мікроскоп .

Обладанання : лупа , мікроскоп , мікропрепарати , таблиці , портрети вчених
                                        Хід уроку
І. Організаційний етап.

ІІ. Перевірка домашнього завдання .
1.     Ким і як була відкрита клітина ?
2.     Чим прославився Антоні ван Левенгук ?
3.     Які великі відкриття були зроблені у 19ст. ?
4.     Назвати основні положення клітинної теорії .

ІІІ. Мотивація .
Слово "мікроскоп" походить від двох грецьких слів: "микрос" - маленький і "Скопос" - спостерігач. Тобто, мікроскоп - це прилад, який використовується для того, щоб побачити крихітні предмети, невидимі неозброєним оком.

IV. Вивчення нового матеріалу
-         Пригадайте методи біології ?
-         Які збільшувальні прилади ви знаєте ?
-         Де їх використовують ?
-         Що є структурною одиницею усього живого?

                                                   Збільшувальні прилади
                         
                                        Будова мікроскопа
1.Тубус
2. Окуляр
3. Об'єктив
4. Предметний столик
5. Дзеркало
6. Гвинти
7. Штатив
Перегляд відеофільму  «Лінзи які відкрили світ»


V. Узагальнення знань
Розв'язати кросворд                          
     
1
з
е
р
   к
а
л
о


2. о
к
у
   л
я
р


3. с
в
   і
т
л
о
в
и
й

4. т
у
б
у
с


5. о
б
є
к
т
   и
в



6
в
и
   н
т
и


7
т
   а
т
и
в

   1.За його допомогою вловлюють світло .
2.Частина мікроскопа , що містить збільшувальні скельця в оправі.
3.Один із видів сучасних мікроскопів.
4. Спеціальна трубка , у яку вставляють окуляр .
5. Містить кілька збільшувальних скелець які обернені до об’єкта
6. Ними об’єкт дослідження наближають до об’єкта або віддаляють від нього
7. До нього прикріплюється предметний столик    
                                                                                                               VI. Підведення підсумків .
1.Пояснити епіграф уроку : :  “От нас природа тайн своих не прячет,
                                                              но учит  быть  внимательнее к ней”.                     
                                                                                              (Н. Риленков)
2.Чому за допомогою світлового мікроскопа не можна вивчати непрозорі предмети ?

VII. Повідомлення домашнього завдання

0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru

Архів блогу

На платформі Blogger.

Архів ↓