Урок №3                                                                                                                     Біологія 6 клас

Тема : Різноманітність життя на Землі
Мета :
Навчальна : сформувати знання про різноманітність живих організмів ; дати поняття про систематику , розглянути середовища життя живих організмів .

Розвиваюча : розвивати знання учнів про різноманітність живої природи , основні середовища життя .

Виховна : виховувати любов до природи , до всього живого .





Міжпредметні зв'язки:  природознавство ,  географія, історія .

Терміни і поняття :  біорізноманіття , бактерії , гриби , рослини , тварини , віруси, фотосинтез , царство .

Обладнання :  презентація , таблиці , вологі препарати , гербарії .
                                     Хід уроку
І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання
1.      Яка головна риса відрізняє живий організм від неживого ?
2.     У чому різниця між автотрофами і гетеротрофами ?
3.     Назвати біологічні науки

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності .
На Землі існує більше тварин і рослин , ніж зірок на небі 1018,  зірок  2*1011                                                                                                                                       Тому знадобилось їх класифікувати , тобто розділити на групи за загальними ознаками . Перша спроба такого розділу  була зроблена давньогрецьким вченим Арістотелем .

IV. Вивчення нового матеріалу
-         Які живі організми живуть у нас на Землі ?
-         Що вивчає систематика ?
Засновником  науки систематики є шведський вчений К.Ліней .
                            


                                    
Мозковий штурм
-         Де живуть тварини ?
-         Яких розмірів можуть бути тварини ?
-         Яке  значення тварини для людини і природи ?
-         Який тип живлення тварин ?
-         Де живуть гриби ?
-         Яке значення грибів для людини і природи ?
-         Яке значення бактерій і вірусів для людини і природи ?
-         Де можуть жити рослини ?
-         Який тип живлення у рослин ?
Як ми бачимо , розподіл природи на царства є умовним . Якщо у науки з'являться нові дані , царств може стати більше .

V. Узагальнення знань учнів .
1. Назвіть відомі вам рослини , гриби , тварини .
2. Чим організми можуть відрізнятися між собою ?
3. На які основні царства поділяють усе живе на планеті ?
4. До яких організмів за будовою належать люди ?
Творче завдання
1.     Яке значення має Сонце для життя на Землі ?
2.     Без яких організмів і чому життя на Землі неможливе ?
3.     Чи можна віруси назвати організмами ? Обґрунтуйте сою відповідь .

VI . Підведення підсумків .

VII. Повідомлення домашнього завдання
П.3

0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru

Архів блогу

На платформі Blogger.

Архів ↓