Урок №26     Біологія 6 клас
                                                          Епіграф уроку : Який корінець , такий пагінець .
                                                                                                                      Народне прислів'я
                                                                                                                                                                                           







Тема : Корінь . Будова і функції . Лабораторне дослідження №4. Будова кореня
Мета :

Навчальна : з’ясувати особливості зовнішньої і внутрішньої  будови і значення кореня у житті рослин , розглянути як відбувається поглинання коренем води й мінеральних речовин , значення мінерального живлення для рослин , а також різноманітністю добрив .

Розвиваюча : розвивати абстрактне мислення , вміння порівнювати і аналізувати учбовий матеріал . Розвивати творчі здібності ; продовжити формувати вміння слухати товарищів , оцінювати себе і інших  .

Виховна : виховувати у учнів любов до предмета біології , до всього живого .


Міжпредметні зв'язки  :    природознавство , математика , географія .

Терміни і поняття :  кореневий чохлик , зони корення : поділу , розтягування , всисна , провідна , кореневі волоски , мінеральне живлення , добрива .
Обладнання :  кімнатні квіти , ілюстрації , таблиці , презентація .
                                               Хід уроку
І. Організаційний етап .

ІІ. Актуалізація навчальної діяльності .
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?




ІІІ. Мотивація навчальної діяльності .
Спробуйте коли сильний вітер  пройти з розкритою парасолькою, що станеться?
 Звичайно ж, її або зламає, або вирве у вас з рук. А як же бути рослинам, у  яких широка крона?
Що дозволяє їм утриматися у землі ?
Це коріння. І їх ми назвемо якорями, які утримують рослини. Це одна з функцій кореня. 
 Як влаштовані ці якорі, яку роль ще вони можуть виконувати, якими можуть бути ми сьогодні з вами і познайомимося.

IV. Вивчення нового матеріалу .
-         Що таке корінь ?
-         Які ж функції виконує корінь ?
                           
                                                       Функції корення
         1.Прикріплення до ґрунту .
         2. Вбирання води і мінеральних речовин .
         3. Вмістилище запасних речовин .
         4. Розмноження .

Зони кореня

 1.Кореневи чохлик – просуває корінь вглиб  (сприймає силу земного тяжіння ).
2.Зона поділу – клітини постійно діляться і корінь росте у довжину . ( 2-4 мм )
- Якою тканиною представлена зона поділу ?
3. Зона розтягування  - клітини ростуть . ( 4-5 мм)
4. Всисна зона ( 5-20 мм ) – вкрита кореневими волосками (вбирають воду і мінеральні речовини) . Живуть до 20 днів .
5. Провідна зона – найдовша ділянка . Відсутні кореневі волоски . Іде рух речовин .





Розповідь про внутрішню будову кореня .

Лабораторне дослідження «Будова кореня у зв’язку з його функціями»
                        Мінеральне живлення рослин
-         Розібрати схему .




-         Що їсть рослина ?
-         Навіщо рослині потрібні мінеральні солі ?
-         Згадайте з курсу природознавства , якого газу найбільше в атмосфері ?
-         Що таке бульбачкові бактерії ?



Рослина яка росла на ґрунті бідному на Нітроген .
Рослина , що виросла на ґрунті багатому на Нітроген .

Види добрив
 

 

 



V. Узагальнення знань учнів .



Послухайте байку Крилова і дайте відповідь , чи погоджуєтесь ви з вороною і чому?
СВИНЯ ПІД ДУБОМ

   Свиня під Дубом віковим
   Наїлась жолудів досхочу, до відвала;
   Наївшись, виспалася під ним;
   А потім, очі продираючи підняла,
   І рилом корінь Дуба підривати стала.
   "Адже це дереву біда, -
   Їй з Дуба Ворон промовляє, -
   Коли коріння ти оголиш, воно засохне може"
                                                             
Переклад LanceloT(2008)
 

VІ. Підведення підсумків .

Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»

Учні заповнюють  останню колонку таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?




VІІ. Повідомлення домашнього завдання .
§23



0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru

Архів блогу

На платформі Blogger.

Архів ↓