Урок №10
Біологія 6 клас
Мета
:
Навчальна : поглибити знання учнів про будову клітинних структур , визначити функцію
кожної органели в житті клітини , сформувати уявлення про клітину як цілісну
живу систему , навчитися розпізнавати органели за зовнішніми ознаками .
Розвиваюча : продовжити розвивати у учнів інтерес до
біологічної науки , логічне мислення , вміння аналізувати матеріал , виділяти
основне , розвивати різні види пам'яті .
Виховна : формувати у учнів бережливе відношення до
всього живого на нашій планеті , уявлення про унікальність кожного організму , здійснювати екологічне
виховання .
Міжпредметні
зв'язки : історія
, природознавство , географія , фізика
.
Терміни
і поняття : мітохондрії , хлоропласти , вакуолі .
Обладнання
:
мікроскоп , мікропрепарати , таблиці , презентація .
Хід уроку
І.
Організаційний етап .
ІІ.
Перевірка домашнього завдання .
Біологічний диктант .
1.Хто відкрив клітинну теорію ? ( Шван , Шлейден )
2. Як називається трубка мікроскопа , яка з’єднує окуляр і об’єктив
? ( тубус )
3. Як називається внутрішній вміст клітини за винятком ядра ? (
цитоплазма )
4. Хто відкрив клітину ? ( Р.Гук )
5. Яка структура клітини
захищає , забезпечує взаємозв’язок між клітинами і виконує транспортну
функцію ? ( оболонка )
6. Види мікроскопів . ( електронний і світловий )
7. До якої групи речовин відносяться білки , ліпіди і вуглеводи ? (
органічні )
8. Як називається найменша
жива система , яка може здійснювати життєві функції у рослин , тварин , грибів
і бактерій . ( клітина )
9. Яка структура клітини виконує функцію
клітинного скелету , внутрішнього середовища і транспорт речовин . ( цитоплазма
)
10. Записати вченого який створив власний
мікроскоп і відкрив одноклітинні організми. ( Левенгук )
11. У якому році була відкрита клітинна теорія ? ( 1839 )
12. Чим об’єкт дослідження у
мікроскопі наближають до об’єкта або віддаляють від нього ? ( гвинти )
ІІІ.
Мотивація
К.А.Тимірязєв сказав : "Дайте
самому кращому кухареві скільки завгодно свіжого повітря, скільки завгодно сонячного
світла і цілу річку чистої води і попросіть, щоб з усього цього він приготував
Вам цукор, крохмаль, жири і зерно, - він вирішить, що ви над ним смієтеся. Але
те, що здається абсолютно фантастичним людині, безперешкодно відбувається в
зеленому листі рослин "
Що ж є у рослини чого немає у людини ?
IV. Вивчення нового матеріалу .
Ми продовжуємо нашу
подорож і внутрішній світ клітини і сьогодні ознайомимось з мітохондріями , пластидами
, вакуолями , ЕПС , рибосомами .
Мітохондрії
1.Дають клітині енергію
.
2. Кількість від 1 до
100 000 в клітині
1.Відсутні у грибів і
тварин 1.Відсутній хлорофіл 1.Відсутній хлорофіл
2.Містять хлорофіл –
зеленого 2.Колір – жовтий , 2. Колір - безбарвний
кольору
червоний , фіолетовий 3.
Запасають білки ,
3. Ф-ція фотосинтез вуглеводи
, олію
4. Утворення енергії
Під час складання схеми
учні відповідають на запитання
-
Які типи живлення є у природі ?
-
Який тип живлення у рослин ?
-
Що їдять рослини ?
-
Чому тварини не здатні до фотосинтезу ?
-
Чи іде фотосинтез у квітках рослин ? Чому ?
-
Наведіть приклади рослин у яких жовти , червоні ,
фіолетові хромопласти.
-
Наведіть приклади рослин у яких є лейкопласти .
-
Чи можуть пластиди з одного виду перетворюватися на інший
?
-
Поясніть схему ?
Вакуолі
1.Заповнені клітинним
соком .
2. У тварин відсутні
3. Ф-ція : форма
клітини ,
накопичення поживних речовин ,
накопичення непотрібних
речовин
Рибосоми
1.Утворюють білки
Комплекс Гольджі
1.Накопичння , зміна і
транспорт речовин
V. Узагальнення знань учнів .
1.Під час посухи з
плодів які потрапляють на консервні заводи ,
отримують мало соку . Поясніть причину .
2. Чому при руйнування
клітин м'якоті кавуна витікає солодкий сік , м'якоті лимону – кислий , а клітин
кульбаби – молочний ?
VI. Підведення підсумків .
К.А.Тимірязєв сказав :
"Дайте самому кращому кухареві скільки завгодно свіжого повітря, скільки
завгодно сонячного світла і цілу річку чистої води і попросіть, щоб з усього
цього він приготував Вам цукор, крохмаль, жири і зерно, - він вирішить, що ви
над ним смієтеся. Але те, що здається абсолютно фантастичним людині,
безперешкодно відбувається в зеленому листі рослин "
Що ж є у рослини чого немає у людини і тварин ?
VII. Повідомлення домашнього завдання
.
Ярлыки:
Конспекти 6 клас
Загальна кількість переглядів сторінки
Навігація ↓
- Вікторини (2)
- Земноводні (4)
- Календарне планування (6)
- Конспекти 6 клас (28)
- Конспекти 7 клас (18)
- Конспекти 8 клас (14)
- Міні-проекти (5)
- Плазуни (1)
- Презентації (5)
- Ссавці (11)
- Цікава біологія (2)
Архів блогу
-
▼
2014
(49)
-
▼
листопада
(23)
- Будова та функції пагона . Лабораторне дослідження...
- Міні-проект з біології "листопад"
- Корінь . Будова і функції . Лабораторне дослідженн...
- Ссавці які здійснюють найдальші міграції
- Білка
- Хутро якого ссавця є найдорожчим?
- Чи завжди у черепахи був панцир ?
- Тканини рослин
- Чи існують "слонові кладовища" ?
- Чи вміють слони плавати ? Як вони п'ють воду і як ...
- Кореневі системи. Видозміни кореня
- Узагальнення і систематизація вивченого з теми «Од...
- Одноклітинні твариноподібні організми – збудники х...
- МЕТОДИ ВИВЧЕННЯ ОРГАНІЗМІВ . ЗАСТОСУВАННЯ БІОЛОГІЧ...
- Бактерії – будова та процеси життєдіяльності .
- Бактерії роль у природі та житті людини
- Рослина – живий організм
- Ядро клітини .
- Основні органели клітини .
- БУДОВА МІКРОСКОПА
- РІЗНОМАНІТНІСТЬ ЖИТТЯ НА ЗЕМЛІ
- БУДОВА КЛІТИНИ
- ЧОМУ МОЛОКО СКИСАЄ?
-
▼
листопада
(23)
На платформі Blogger.
0 коммент.:
Дописати коментар