Урок №4 Біологія 6 клас
Епіграф уроку : Скільки років землі — і мільярд, і мільйон,
а яка вона й досі ще гарна!
Л.Костенко
Тема : Методи вивчення організмів . Застосування біологічних знань у діяльності людини .
Розвиваюча : розвивати пізнавальний інтерес , прагнення до пошуку знань , уміння робити висновки і розвивати креативне мислення та комунікативні здібності ; розвивати інтерес до предмета біології .
Виховна : виховувати у учнів допитливість , любов до живої природи , комунікативні навички , повагу і любов один до одного і до живих організмів .
ІІ. Перевірка домашнього завдання .
ІІІ. Мотивація
IV. Вивчення нового матеріалу
Епіграф уроку : Скільки років землі — і мільярд, і мільйон,
а яка вона й досі ще гарна!
Л.Костенко
Тема : Методи вивчення організмів . Застосування біологічних знань у діяльності людини .
Мета
:
Навчальна : ознайомити учнів з методами вивчення живої
природи , приладами за допомогою яких
вивчали і вивчають біологію ; розкрити місце біології серед інших природничих
наук , її значення для медицини , сільського господарства , практичної
діяльності людини .
Розвиваюча : розвивати пізнавальний інтерес , прагнення до пошуку знань , уміння робити висновки і розвивати креативне мислення та комунікативні здібності ; розвивати інтерес до предмета біології .
Виховна : виховувати у учнів допитливість , любов до живої природи , комунікативні навички , повагу і любов один до одного і до живих організмів .
Міжпредметні
зв'язки
: історія , природознавство , географія .
Терміни
і поняття
: описовий метод , спостереження , експеримент , порівняння .
Обладнання
:
презентація , таблиці , вологі
препарати , гербарії .
Хід уроку
І.
Організаційний етап.
ІІ. Перевірка домашнього завдання .
Біологічний диктант
1.Хто ввів термін біологія ( Ламарк ,
Тревіранус )
2. Наука про гриби ( Мікологія )
3.
Записати царства живої природи ( Рослини , Гриби , Бактерії , Тварини ,
Віруси)
4. Наука про взаємозв’язки живих
організмів між собою і довкіллям ( Екологія )
5. Який тип живлення у рослин (
Автотофний )
6. Наука про рослини ( Ботаніка )
7. Наука про життя ( Біологія )
8. Наука про бактерії ( Бактеріологія )
9. Наука про тварин ( Зоологія )
10. Наука про віруси ( Вірусологія )
11.
Як називається тип живлення тварин ( Гетеротрофний )
ІІІ. Мотивація
Увесь прогрес людства пов'язаний з
розвитком наукових досліджень . Вивчаючи природознавство ви вже застосовували
деякі методи дослідження біології . Пригадайте їх ?
IV. Вивчення нового матеріалу
Мозковий штурм
(Діти відповідаючи на питання складають схему )
- Як ви розумієте «метод спостереження»
- Де можна проводити спостереження ?
- Що означає описовий метод спостереження ?
- Наведіть приклад метода Експеримент , який ви проводили
з природознавства?
Робота у
групах
- Де
застосовуються знання з біології ?
- Складання схеми , застосування знань з біології.
V.
Узагальнення знань учнів
1. Поясніть значення лікарських рослин
для збереження і поліпшення здоров'я людини ?
2. Оцініть значення біології для
розвитку медицини і сільського господарства .
3. Чому біологію вважають наукою
майбутнього ?
VI.
Підведення підсумків .
Поясніть
епіграф нашого уроку
Скільки років землі — і
мільярд, і мільйон, а яка вона й досі
ще гарна!
Л. Костенко
VII.
Повідомлення домашнього завдання
Ярлыки:
Конспекти 6 клас
Загальна кількість переглядів сторінки
Навігація ↓
- Вікторини (2)
- Земноводні (4)
- Календарне планування (6)
- Конспекти 6 клас (28)
- Конспекти 7 клас (18)
- Конспекти 8 клас (14)
- Міні-проекти (5)
- Плазуни (1)
- Презентації (5)
- Ссавці (11)
- Цікава біологія (2)
Архів блогу
-
▼
2014
(49)
-
▼
листопада
(23)
- Будова та функції пагона . Лабораторне дослідження...
- Міні-проект з біології "листопад"
- Корінь . Будова і функції . Лабораторне дослідженн...
- Ссавці які здійснюють найдальші міграції
- Білка
- Хутро якого ссавця є найдорожчим?
- Чи завжди у черепахи був панцир ?
- Тканини рослин
- Чи існують "слонові кладовища" ?
- Чи вміють слони плавати ? Як вони п'ють воду і як ...
- Кореневі системи. Видозміни кореня
- Узагальнення і систематизація вивченого з теми «Од...
- Одноклітинні твариноподібні організми – збудники х...
- МЕТОДИ ВИВЧЕННЯ ОРГАНІЗМІВ . ЗАСТОСУВАННЯ БІОЛОГІЧ...
- Бактерії – будова та процеси життєдіяльності .
- Бактерії роль у природі та житті людини
- Рослина – живий організм
- Ядро клітини .
- Основні органели клітини .
- БУДОВА МІКРОСКОПА
- РІЗНОМАНІТНІСТЬ ЖИТТЯ НА ЗЕМЛІ
- БУДОВА КЛІТИНИ
- ЧОМУ МОЛОКО СКИСАЄ?
-
▼
листопада
(23)
На платформі Blogger.
0 коммент.:
Дописати коментар