Урок №26 Біологія 6 клас
Епіграф уроку : Який корінець , такий пагінець .
Тема : Корінь . Будова і функції . Лабораторне дослідження №4. Будова кореня
Мета
:
Навчальна : з’ясувати особливості зовнішньої і внутрішньої будови і значення кореня у житті рослин , розглянути як відбувається поглинання коренем води й мінеральних речовин , значення мінерального живлення для рослин , а також різноманітністю добрив .
Розвиваюча : розвивати абстрактне мислення , вміння порівнювати і аналізувати учбовий матеріал . Розвивати творчі здібності ; продовжити формувати вміння слухати товарищів , оцінювати себе і інших .
Міжпредметні зв'язки : природознавство , математика , географія .
Терміни і поняття : кореневий чохлик , зони корення : поділу , розтягування , всисна , провідна , кореневі волоски , мінеральне живлення , добрива .
Обладнання : кімнатні квіти
, ілюстрації , таблиці , презентація .
Хід уроку
І. Організаційний етап .
ІІ. Актуалізація навчальної діяльності .
Інтерактивна методика
«Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності .
Спробуйте коли сильний вітер пройти з розкритою парасолькою, що станеться?
Звичайно ж, її або зламає, або вирве у вас з рук. А як же бути рослинам,
у яких широка крона?
Що дозволяє їм утриматися у землі ?
Це коріння. І їх ми назвемо якорями, які утримують
рослини. Це одна з функцій кореня.
Як влаштовані
ці якорі, яку роль ще вони можуть виконувати, якими можуть бути ми сьогодні з
вами і познайомимося.
IV. Вивчення нового матеріалу .
-
Що таке
корінь ?
Функції корення
1.Прикріплення до ґрунту .
2. Вбирання води і мінеральних речовин .
3. Вмістилище запасних речовин .
4. Розмноження .
Зони кореня
Зони кореня
1.Кореневи чохлик – просуває корінь вглиб (сприймає силу земного тяжіння ).
2.Зона поділу – клітини постійно
діляться і корінь росте у довжину . ( 2-4 мм )
-
Якою тканиною представлена зона поділу ?
3. Зона розтягування - клітини ростуть . ( 4-5 мм)
4. Всисна зона ( 5-20 мм ) – вкрита
кореневими волосками (вбирають воду і мінеральні речовини) . Живуть до 20 днів
.
5. Провідна зона – найдовша ділянка .
Відсутні кореневі волоски . Іде рух речовин .
Розповідь про внутрішню будову кореня .
Лабораторне дослідження «Будова кореня у зв’язку з його функціями»
Мінеральне живлення
рослин
-
Розібрати схему .
-
Що
їсть рослина ?
-
Навіщо
рослині потрібні мінеральні солі ?
-
Згадайте
з курсу природознавства , якого газу найбільше в атмосфері ?
-
Що таке бульбачкові бактерії ?
Рослина яка росла на ґрунті бідному на
Нітроген .
Рослина , що виросла на ґрунті багатому
на Нітроген .
Види добрив
V. Узагальнення знань учнів .
Послухайте байку Крилова і дайте
відповідь , чи погоджуєтесь ви з вороною і чому?
СВИНЯ ПІД ДУБОМ
Свиня під Дубом віковим
Наїлась жолудів досхочу, до відвала;
Наївшись, виспалася під ним;
А потім, очі продираючи підняла,
І рилом корінь Дуба підривати стала.
"Адже це дереву біда, -
Їй з Дуба Ворон промовляє, -
Коли коріння ти оголиш, воно засохне
може"
Переклад LanceloT(2008)
VІ. Підведення підсумків .
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють останню колонку таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
VІІ.
Повідомлення домашнього завдання .
§23
Ярлыки:
Конспекти 6 клас
Загальна кількість переглядів сторінки
Навігація ↓
- Вікторини (2)
- Земноводні (4)
- Календарне планування (6)
- Конспекти 6 клас (28)
- Конспекти 7 клас (18)
- Конспекти 8 клас (14)
- Міні-проекти (5)
- Плазуни (1)
- Презентації (5)
- Ссавці (11)
- Цікава біологія (2)
Архів блогу
-
▼
2014
(49)
-
▼
листопада
(23)
- Будова та функції пагона . Лабораторне дослідження...
- Міні-проект з біології "листопад"
- Корінь . Будова і функції . Лабораторне дослідженн...
- Ссавці які здійснюють найдальші міграції
- Білка
- Хутро якого ссавця є найдорожчим?
- Чи завжди у черепахи був панцир ?
- Тканини рослин
- Чи існують "слонові кладовища" ?
- Чи вміють слони плавати ? Як вони п'ють воду і як ...
- Кореневі системи. Видозміни кореня
- Узагальнення і систематизація вивченого з теми «Од...
- Одноклітинні твариноподібні організми – збудники х...
- МЕТОДИ ВИВЧЕННЯ ОРГАНІЗМІВ . ЗАСТОСУВАННЯ БІОЛОГІЧ...
- Бактерії – будова та процеси життєдіяльності .
- Бактерії роль у природі та житті людини
- Рослина – живий організм
- Ядро клітини .
- Основні органели клітини .
- БУДОВА МІКРОСКОПА
- РІЗНОМАНІТНІСТЬ ЖИТТЯ НА ЗЕМЛІ
- БУДОВА КЛІТИНИ
- ЧОМУ МОЛОКО СКИСАЄ?
-
▼
листопада
(23)
На платформі Blogger.
0 коммент.:
Дописати коментар