Урок №36                                                                                                                                      Біологія 6 клас
                                                        Епіграф уроку : І вивела земля із себе рослини : траву ,
                           що розсіває насіння за своїм родом , і                                                  дерева , що родять плоди з насінням у них ,
                                за їхнім родом .                                                                           






Тема : Розмноження рослин .

Мета :
Навчальна : сформувати у учнів поняття про процеси розмноження , його основні механізми і біологічне значення , про типи розмноження рослин .

Розвиваюча : розвивати абстрактне мислення , вміння порівнювати і аналізувати учбовий матеріал . Розвивати творчі здібності ; продовжити вміння слухати товарищів , оцінювати себе і інших  .

Виховна : виховувати у учнів любов до предмета біології , до всього живого .



Міжпредметні зв'язки  : історія ,   природознавство

Терміни і поняття :  вегетативне розмноження рослин , щеплення , прищепа , підщепа .
Обладнання :  кімнатні квіти , ілюстрації , таблиці .

Хід уроку
І. Організаційний момент
  (Перевірка необхідного на урок)

ІІ. Актуалізація навчальної діяльності .
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?




ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Кожну весну повітря над луками та лісами наповнене густими ароматами квіток , а погляд мимоволі вражає їхня неперевершена краса й різномаїття . А втім , і позбавлені яскравих квіток рослини , такі , як мохи хвощі , плауни , папороті тощо, також прокидаються від зимового сну і прагнуть , утворивши спори , дати життя новим поколінням . Мабуть , без перебільшення модна сказати , що цьому завданню підпорядковується все життя рослини , Листки та квітки , які розпускаються з набубнявілих бруньок , рух соків у стовбурах дерев є лише початком основного дійства – розмноження .

ІV. Повідомлення теми і мети уроку
Мозковий штурм :
-         Що відноситься до вегетативних органів ?
-         Які функції виконують вегетативні органи ?
-         Що відноситься до генеративних органів ?
-         Які функції виконують генеративні органи ?
-         Навіщо природа придумала таких процес як розмноження ?

Розмноження – це збільшення кількості особин тим чи іншим способом .
    За допомогою нестатевих клітин          За допомогою статевих клітин
                                                                         Статеві клітини ( сперматозоїди і
                                                                                             яйцеклітини )

Зигота – запліднена яйцеклітина .

Запліднення – процес злиття сперматозоїда і яйцеклітини .
                                     
                                        Нестатеве розмноження

1.Вегетативне – кореневищами , цибулинами , бульбами , вусами , щеплення .

2. Спорами
- Яке розмноження відбувається швидше , вегетативне чи статеве ?
- За якого розмноження нащадки  будуть точною копією материнського організму ?
- Який тип розмноження використовує людина у своїй діяльності ?
- Які способи вегетативного розмноження проводили ви або ваші батьки ?


Щеплення – це приживлення частини вегетативного органа однієї рослини до іншої .

Підщепа – рослину до якої прищеплюють частину іншої.

Прищепа – рослина яку прищеплюють .

V. Узагальнення, систематизація, контроль знань і вмінь учнів

VІ. Підсумок уроку

Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці

Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?



0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru
На платформі Blogger.

Архів ↓