Урок №33                                                                                                                                           Біологія 6 клас


Тема : Тривалість життя листків . Видозміни листків .

Мета :
Навчальна : сформувати у учнів поняття про листопад , причини і значення у житті рослин листопаду ; сформувати поняття про видозміну листків, підвести учнів до висновку про зміну функцій листка з видозміною його зовнішнього виду.

Розвиваюча : розвивати вміння працювати з малюнками , схемами , таблицями , робити висновки ; розвивати критичне і творче мислення , спостережливість , вміння роботи з натуральними об’єктами .

Виховна : виховувати інтерес до біології , бережливе відношення до природи ,
бажання оберігати її красу .



Міжпредметні зв'язки  :  природознавство , географія   .                      

Терміни та поняття:   листопадні та вічнозелені рослини , листопад , видозміни листка .

Обладнання : таблиці «Будова листка» , « Види листків » , «Видозміни листків»

Хід уроку
І. Організаційний момент
  (Перевірка необхідного на урок)

ІІ. Актуалізація навчальної діяльності .
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?




ІІІ. Мотивація навчальної діяльності .
     1.     Виріс він під сонцем пекучим
   Товстим, соковитим і колючим.
            (кактус)
     2.     Сидить Марушка в семи кожушках.
    Хто її роздягає, той сльози проливає. 
    (Цибуля)
     3.     На городі виріс дужий,
    Круглий, жовтий і байдужий
    До червоних помідорів,
    До капусти і квасолі.
    Хто цей гордий карапуз?
    Здогадалися?...
    (Гарбуз)
     4.     Під лопухом лежить яйце с хвостом. (Огірок) 
     5.     Як у цирку акробати
    лізуть вгору по канату,
    так і він — без рук, без ніг
    всі тички обвити зміг. (Горох)


І V. Вивчення нового матеріалу .


           Береза , клен , липа                                                 Сосна , ялина

           ( живуть до року )                                               ( живуть кілька років )
       Мозковий штурм :
                             Як ви розумієте явище листопад ?
            Яке значення листопаду ?
            Які чинники зумовлюють листопад ?
Листопад -  природнє явище масового опадання листків
                             Значення листопаду
1.Листопад сприяє видаленню продуктів обміну, які нагромаджується в листі .
2.  Щоб взимку не поламались гілки від снігу . (На безлистих гілках сніг не затримується)
3. Захист від надмірної втрати води .
4. Опале листя утворює добрива .
5. Листки вкривають коріння і захищають його від вимерзання .
                                Чинники що зумовлюють листопад
1.Короткий день
2. Зниження температури повітря .
3. Зменшення випаровування .
4. Відплив органічних речовин з листка у стебло та корінь
- Назвіть видозміни пагону .
                                        Видозміни листка
Закрийте очі . Уявіть , що ви йдете по пустелі , що ви відчуваєте ?
1.Колючки ( кактус )
2. Вусики ( гарбуз , огірки , горох )
3. Луски ( цибуля )
4. Ловильний апарат ( росичка )
V. Узагальнення знань учнів .
1. Які рослини називають листопадними , а які вічнозеленими ? Наведіть приклади .
2. Що таке листопад ? Які чинники його зумовлюють ?
3. Яке значення листопаду для рослин ?
VІ. Підведення підсумків .
Поміркуйте : Яке значення вічнозелених рослин для існування життя на нашій планеті ?

Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці

Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?



VІІІ. Повідомлення домашнього завдання
§29
Виконати міні – проект : Листопад , Рослини – хижаки .

0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru
На платформі Blogger.

Архів ↓