Урок №37                                                                                                                 Біологія 6 клас                                                                                                                                                                    
                                                            Епіграф уроку :  Там, де                                                                        вироджуються квіти,
                                                       не може    жити людина                                                                                           Гегель Г. Ф.
                                                                                                                                                                                             

Тема : Будова і різноманітність квіток . Лабораторне дослідження №8. Будова квітки .

Мета :
Навчальна : Сформувати у учнів уявлення про будову і різноманітність квіток , довести , що квітка – це видозмінений пагін ; розкрити біологічне значення основних частин квітки .

Розвиваюча : розвивати вміння працювати з малюнками , схемами , таблицями , робити висновки ; розвивати критичне і творче мислення , спостережливість , вміння роботи з натуральними об’єктами .

Виховна : виховувати інтерес до біології , бережливе відношення до природи ,
бажання оберігати її красу .


Міжпредметні зв'язки  :  природознавство , географія   .

Терміни та поняття : маточка , тичинка , зав'язь , насінний зачаток, зародковий мішок , однодомні та дводомні рослини , стінка плода .

Обладнання : Таблиці : «Будова квітки» , «Однодомні та дводомні рослини» , гербарії , кімнатні квіти , моделі квіток .

Хід уроку
І. Організаційний момент
  (Перевірка необхідного на урок)

ІІ. Перевірка домашнього завдання .
1.Робота по карточкам .
2.Робота з гербаріями .
3. Що таке розмноження і його види ?
4. Розповісти про щеплення .

ІІІ. Актуалізація навчальної діяльності .

Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?




ІV. Мотивація навчальної діяльності учнів
Білі , жовті , фіолетові , червоні квітки – яких тільки не побачиш у природі . Але квіток із зеленим забарвленням пелюсток майже немає . Як ви думаєте , чому ?

V. Вивчення нового матеріалу .
Квітка – це орган насінного розмноження рослин .

                                           
Будова квітки 






















Сидячі квітки – квітки без квітконіжки .
Чашечка – сукупність чашолистиків .
Віночок – сукупність пелюсток .
          Яка основна функція віночка ?




Гола квітка – квітка без віночка .
                                        Будова тичинки
                     1.Тичинкова нитка
                     2. Пиляк
                                      Будова маточки
                     1.Приймочка
                     2. Стовпчик
                     3. Зав'язь 
                                                      Будова зав’язі
                                                    Насінний зачаток
                                                     Зародковий мішок
                                          Яйцеклітина і центральна клітина

Лабораторне дослідження 8. Будова квітки .
                                         

Типи квіток

1.Одностатеві – квіти які мають або маточку або тичинки .
2.Двостатеві – квіти які мають і маточку і тичинки .
3. Нестатеві –  відсутні тичинки і маточка
                                              
Види рослин

1.Однодомні – і чоловічі і жіночі квіти розміщені на одній рослині ( кукурудза , дуб , огірки )
2. Дводомні – тичинкові та маточкові квіти містяться на різних рослинах . (тополя, обліпиха , верба )

VI .Узагальнення, систематизація, контроль знань і вмінь учнів

VII. Підведення підсумків .
Пояснити епіграф уроку - Там, де вироджуються квіти, не може жити людина.
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?




VIIІ. Повідомлення домашнього завдання .
§33


0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru
На платформі Blogger.

Архів ↓