Урок №13                                                                                                       Біологія 7 клас                                                                                                
Тема : Різноманітність комах . Комахи з повним перетворенням .

Мета :

Навчальна : познайомити учнів з комахами , розвиток яких відбувається з повним перетворенням , представниками , особливостями їх будови та поведінки , значення у природі та житті людини .

Розвиваюча : розвивати   мислення , спостережливість , вміння роботи з натуральними об’єктами ; вміння порівнювати, узагальнювати , розвивати систематичність і послідовність мислення.

Виховна : виховувати  такі якості, як дисциплінованість, організованість, відпо-відальність; любов до природи , бажання оберігати її красу ,  інтерес до предмета біології .

Міжпредметні зв'язки  :   природознавство , географія , фізика , світова література .

Терміни та поняття: Повне перетворення ,  біологічний метод  боротьби , суспільні комахи .

Обладнання : таблиці , малюнки , вологі препарати , муляжі , опудала , колекції комах .
                                         
                                                       Хід уроку
І. Організаційний момент
  (Перевірка необхідного на урок)

ІІ. Перевірка домашнього завдання .
1.Робота  по  карточкам. 
2. Робота з систематикою .
3. Назвати типи розвитку комах , яка між ними різниця ?
4. Назвати комах з неповним перетворенням .
5. Назвіть комах які завдають шкоди людині .
6. Яке значення комах з неповним перетворенням у природі та для людини ?

ІІІ. Актуалізація навчальної діяльності .
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?





IV.Мотивація навчальної діяльності .
Для цих комах характерний розвиток з повним перетворенням . Ніяких чарів ! Точніше , ніякі казкові чани неможливо порівняти з фантазією природи .

V. Вивчення нового матеріалу .
- Назвати стадії комах з повним перетворенням .
                                    Метелики
-         Якого типу ротовий апарат у метеликів ?
1.Живляться нектаром .
- Як називають личинок метеликів ?
- Який ротовий апарат у гусені ?
2. Шовковичний шовкопряд одомашнений людиною .
3. Моль нічого не їсть і не п’є .
4. Махаон - червонокнижий
                                  Двокрилі
1.Задня пара крил перетворилася на дзижчальця .
2.Комарі – самці їдять нектар .
- Які хвороби переносять комари ?
- Як відрізнити малярійного комара від звичайного ?
3. Муха – переносить 300 хвороб .
4. Оводи – відкладають яйця під шкіру ссавців .
                                  Жуки
1.Є тверді надкрила .
2.Жук олень – червонокнижний .
3. Жук – гнойовик – відкладає яйця у кульку з гною .
                                  Блохи
1.Ноги стрибальні .
2. Переносять чуму .
                                  Перетинчастокрилі
1.Суспільні комахи .
- Що означає суспільні комахи ?
2. Представники : бджоли , мурахи , оси .
3.Їздець , трихограма – біологічний метод боротьби .

VI . Узагальнення знань учнів .
1.Які комахи мають розвиток з повним перетворенням ?
2. Яке значення комах з повним перетворенням у природі та для людини ?
3. Назвіть комах , які завдають людині шкоди . У чому вона полягає ?

VII. Підсумок уроку
Подумайте !!!
Чи мали предки бліх та вошей крила ?
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?





VІІІ. Домашнє завдання

0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru
На платформі Blogger.

Архів ↓