Урок №11                                                                                                                         Біологія 7 клас

Тема : Клас Комахи .

Мета :

Навчальна : розширити та поглибити знання учнів про тип Членистоногі , познайомити з різноманітністю комах , з'ясувати особливості їх організації , риси схожості ракоподібних , павукоподібних та комах .

Розвиваюча : розвивати   мислення , спостережливість , вміння роботи з натуральними об’єктами ; вміння порівнювати, узагальнювати , розвивати систематичність і послідовність мислення.

Виховна : виховувати  такі якості, як дисциплінованість, організованість, відпо-відальність; любов до природи , бажання оберігати її красу ,  інтерес до предмета біології .


Міжпредметні зв'язки  :   природознавство , географія , фізика , світова література .

Терміни та поняття: захисне і застережливе забарвлення , мімікрія , ротові апарати , дихальця .

Обладнання : таблиці , малюнки , вологі препарати , муляжі , опудала .
                                          
                                                            Хід уроку
І. Організаційний момент
  (Перевірка необхідного на урок)

ІІ. Перевірка домашнього завдання .
1. Робота по карточкам .
2. Робота з систематикою .
3.Яка зовнішня будова павукоподібних ?
4. Яке значення павутини у житті павукоподібних ?
5. Яка внутрішня будова павукоподібних ?
6. Описати представників павукоподібних .

ІІІ. Актуалізація навчальної діяльності .
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?




IV.Мотивація навчальної діяльності .
Це найчисленніший клас, що об’єднує високорозвинених тварин, які освоїли всі середовища існування. Тіло комах складається з голови, грудей і черевця. На голові розташовані одна пара вусиків, ротовий апарат і складні очі; на грудях — три пари ходильних ніг і крила (у багатьох); на черевці є дихальця.

V. Вивчення нового матеріалу .
                     Зовнішня будова та спосіб життя
1.Тіло поділене на голову , груди і черевце .
- На які відділи поділене тіло у раків і павуків ?
2.Укриті хітином .
3. Складні очі .
4. Дві пари вусиків .
5. Три пари кінцівок .
6. Забарвлення є захисне ( коник ) і застережливе ( бджола )
7. Здатні до мімікрії ( копіюють інших )
                        Внутрішня будова
1.Види ротових апаратів : гризучій ( жуки ) , лижучий ( мухи ) , сисний ( метелик),
колючо-сисний ( комар ) , гризучо-лижучий (бджоли)
2. Органи дихання : трахеї і дихальні мішки .
3. Кровоносна система : незамкнена , кров – гемолімфа .
4. Органи виділення : мальпігієві судини і жирове тіло .
5. Нервова система : головний мозок і черевний нервовий ланцюжок .
6. Добре розвинені органи чуття .

VI . Узагальнення знань учнів .
1. Які ознаки членистоногих притаманні комахам?
2. Які ознаки комах відрізняють їх від ракоподібних та павукоподібних?
3. Доведіть на прикладах, що комахи добре пристосовані до життя на суходолі.
4. Яку роль у житті комах відіграють органи чуття та нервова система? Наведіть приклади, що підтверджують вашу думку.

VII. Підсумок уроку
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?





VІІІ. Домашнє завдання

0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru
На платформі Blogger.

Архів ↓