Урок №12                                                                                                         Біологія 7 клас                                                 
Тема : Різноманітність комах . Комахи з неповним перетворенням .

Мета :

Навчальна : познайомити учнів з комахами , розвиток яких відбувається з неповним перетворенням , представниками , особливостями їх будови та поведінки , значення у природі та житті людини .

Розвиваюча : розвивати   мислення , спостережливість , вміння роботи з натуральними об’єктами ; вміння порівнювати, узагальнювати , розвивати систематичність і послідовність мислення.

Виховна : виховувати  такі якості, як дисциплінованість, організованість, відпо-відальність; любов до природи , бажання оберігати її красу ,  інтерес до предмета біології .


Міжпредметні зв'язки  :   природознавство , географія , фізика , світова література .

Терміни та поняття: Повне перетворення , неповне перетворення , суспільні комахи .

Обладнання : таблиці , малюнки , вологі препарати , муляжі , опудала , колекції комах .
                                          
                                                               Хід уроку
І. Організаційний момент
  (Перевірка необхідного на урок)

ІІ. Перевірка домашнього завдання .
Біологічний диктант
1.Скільки ходильних ніжок у раків ? ( 5 пар )
2. Який павук живе під водою ? ( сріблянка )
3. Скільки вусиків у комах ? ( 1 пара )
4. Як називаються органи виділення у ракоподібних ? ( зелені залози )
5. Якого типу очі у комах ? ( складні , фасеткові )
6. Як називається здатність мало захищених видів наслідувати добре захищені ? (мімікрія )
7. Які ракоподібні живуть на землі вже понад 400 млн. років ? ( щитні )
8. Який представник з павукоподібних живе у людини під шкірою і спричиняє сильний свербіж  ? ( коростяний свербун )
9. Скільки вусиків у ракоподібних ? ( дві пари )
10. Чим вкриті Членистоногі ? ( хітином )
11. Якого типу кровоносна система у комах ? ( незамкнена )
12. Які класи входять до типу Членистоногі ? ( раки , павуки , комахи )
13. Друга назва морської блохи . ( дафнія )
14. Отрута якого павука у 15 разів сильніша за отруту гримучої змії ? ( каракурт )
15. Які представники ракоподібних живуть на суші ? ( мокриці )
16. Скільки ходильних ніжок у комах ? ( 3 пари )

ІІІ. Актуалізація навчальної діяльності .
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?





IV.Мотивація навчальної діяльності .
Ці комахи розвиваються з неповним перетворенням , або без метаморфозу . Чи означає це , що в їхньому способі життя та розмноженні немає нічого цікавого ? Залишимо це питання поки відкритим . Ви відповісте на нього трохи пізніше .

V. Вивчення нового матеріалу .
                                                  Типи розвитку комах


Комахи з неповним перетворенням                 Комахи з повним перетворенням            
Яйце – Личинка – Імаго                                   Яйце – Личинка – Лялечка – Імаго
                        Комахи з неповним перетворенням
Таргани , Бабки , Прямокрилі , Рівнокрилі , Воші , Клопи , Терміти
                                          Таргани
11.     Синантропи -  живуть в оселі людини.  
22.     Переносять інфекції і яйця червів – паразитів .
                                       Бабки
11.     Хижаки
22.     Личинки живуть у воді

                                  Прямокрилі
11.     Коники , сарана , капустянка .

                                   Рівнокриллі
11.     Попелиці – шкідники садів і городів
22.     Щитівка – паразит рослин .

                Воші
11.     Паразити – переносять тиф
                               Клопи
11.     Клоп – солдатик
22.     Постільний клоп
                               Терміти
11.     Суспільні комахи – живуть колоніями .
22.     Висота термітника 10-12 метрів .

VI . Узагальнення знань учнів .
1.Яких комах відносять до тварин з неповним перетворенням?
2. Які комахи здалися вам найцікавішими? Чому?
3. Яке значення мають таргани? Чи можна стверджувати, що вони мають негативне значення у природі та для людини?

VII. Підсумок уроку
Подумайте !!!
Яке значення для виживання виду має те , що личинки бабки живуть у воді , а дорослі особини – на суходолі ?

Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?





VІІІ. Домашнє завдання

0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru
На платформі Blogger.

Архів ↓