Урок №15                                                                                                      Біологія 7 клас                                                                   
Тема : Молюски , або Мякуни . Лабораторне дослідження : Будова черепашки (мушлі) черевоногих та двостулкових молюсків .

Мета :

Навчальна : познайомити учнів з м’якунами  ,  будовою , різноманітністю ,  значенням у природі та житті людини .

Розвиваюча : розвивати   мислення , спостережливість , вміння роботи з натуральними об’єктами ; вміння порівнювати, узагальнювати , розвивати систематичність і послідовність мислення.

Виховна : виховувати  такі якості, як дисциплінованість, організованість, відпо-відальність; любов до природи , бажання оберігати її красу ,  інтерес до предмета біології .


Міжпредметні зв'язки  :   природознавство , географія , фізика , світова література .

Терміни та поняття: черепашка , мантія , мантійна порожнина , тертка , лійка .

Обладнання : таблиці , малюнки , вологі препарати , муляжі .
                                          
                                                  Хід уроку
І. Організаційний момент
  (Перевірка необхідного на урок)

ІІ. Перевірка домашнього завдання .
1.Робота  по  карточкам. 
2. Робота з систематикою .
3. Назвати комах з повним перетворенням .
4. Яка особливість життя мурах і бджол ?

ІІІ. Актуалізація навчальної діяльності .
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?




IV.Мотивація навчальної діяльності .
Цих тварин називають молюсками , або м’якунами . Серед них є дивовижні організми  , що вражають уяву . Ми ладні годинами перебирати їхні дивовижні черепашки . Наскільки ж цікавіше життя , яке ховається в них !

V. Вивчення нового матеріалу .
                                          Тип молюски
1.Клас Черевоногі
2.Клас Двостулкові
3. Клас Головоногі
                                       Клас Черевоногі
1.Тіло складається з голови , ноги і тулуба .
2. Вкриті черепашкою , яка утворюється з мантії .
3. У роті є тертка .
4. Органи дихання зябра і легені .
- Які є види кровоносної системи ?
- У кого вперше з'являється кровоносна система ?
5. Кровоносна система незамкнена , двокамерне серце .
6. Органи виділення – нирки .
7. Нервова система – з нервових вузлів .
8. Представники :
Рапана – хижак Чорного моря . ( зябра)
Каурі – гроші і прикраси .
Ставковик – переносять червів . ( легені )
Слизун – шкідник , без черепашки .
                                       Клас Двостулкові
1.Відсутня голова .
2. Фільтратори .
3. Утворюють личинок , які ведуть тимчасовий паразитизм .
4. Представники :
Перлова сойка – утворює перла .
Тридакна – 1,5 м. , 300 кг.
Мідії , устриці – людина їсть .
                                   Клас  Головоногі
1.Нога перетворилась на щупальця і лійку ( для реактивного руху )
2.Швидкість 70 км/год.
3. Є чорнильний мішок .
4. Міняють колір .
5. Кров блакитна ( є мідь )
6. Є мозок у хрящовій камері .
7. Хижаки .
8. Представники :
Кальмари – 18м. , є дзьоб – перекушує метал.
Восьминоги
Каракатиці
Наутилус – найдавніший молюск , 65 щупалець .

VI . Узагальнення знань учнів .
1. Які загальні ознаки мають тварини, що належать до молюсків?
2. Яка будова та роль черепашки в житті черевоногих молюсків?
Свої думки підтвердьте фактами.
3. Яке значення молюсків у природі та житті людини?
4. Які переваги та недоліки має черепашка для черевоногих молюсків? Закінчіть міркування висновком.
5. Доведіть за допомогою прикладів, що будова молюсків пов’язана з їхньою життєдіяльністю.

VII. Підсумок уроку
Подумайте !!!
Доведіть , що головоногі молюски є найбільш розвиненими порівняно з черевоногими і двостулковими  .

Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?





VІІІ. Домашнє завдання

0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru
На платформі Blogger.

Архів ↓