Урок №1                                                                                                                   Біологія 7 клас

Тема : Тварина – живий організм .

Мета :

Навчальна : ознайомити учнів з різноманітністю тваринного світу , розповсюдженням на Землі . Розглянути взаємозв’язок зоології з іншими науками.   З'ясувати  у яких природних середовищах мешкають тварини? Як вони пристосувалися до цих середовищ?  

Розвиваюча : розвивати абстрактне мислення , вміння порівнювати і аналізувати учбовий матеріал . Розвивати творчі здібності , пам'ять .

Виховна : виховувати любов і бережливе ставлення до живих організмів ,   продовжити екологічне і естетичне виховання учнів , виховувати у учнів любов до предмета біології .



Терміни і поняття : зоологія , іхтіологія , ентомологія , орнітологія .

Обладнання : Опудала , вологі препарати , таблиці , фотографії .
                                                 Хід уроку
І. Організаційний етап

ІІ. Мотивація
Ви неодноразово бували в зоопарку і дивилися телепередачі про тварин . Про що ж нове у світі тварин нам належить дізнатися сьогодні ?
Ми навчимося ставити складні запитання та відповідати на них .

ІІІ. Вивчення нового матеріалу .
-          Назвіть царства живої природи .
-         Яких тварин ми вивчали у минулому році ?
-         Яких дивовижних тварин ви знаєте ?
-         Яка наука вивчає тварин ?

Засновник зоології – Арістотель .



                                Розділи систематики
Ентомологія       -  досліджує комах
орнітологія         -  досліджуєптахів                                                                          Іхтіологія            - досліджує риб

-         У яких природних середовищах живуть тварини ?
                          
                                   Природні середовища життя
1
.     Водне
-         Назвіть тварин водного середовища життя ?
-         Які пристосування до водного середовища вони мають ?
2
.      Наземно-повітряне
-          Назвіть тварин наземно - повітряного середовища життя ?
-         Які пристосування до  наземно – повітряного  середовища вони мають ?
3
.     Ґрунт
-         Назвіть тварин  які живуть у ґрунті  ?
-         Які пристосування до життя у ґрунті вони мають ?
4
.      Організми інших істот
-         Назвіть тварин  які живуть всередині інших організмів ?
-         Як можна назвати тварин , що живуть за рахунок інших організмів ?
-         Які пристосування  вони мають ?
                                      
                                         Ознаки живого
-         Назвіть відомі вам ознаки живого ?
-         Які з перерахованих вами ознак притаманні тваринам ?
1.Організм складається з клітин .
2. Обмін речовин і енергії .
3. Ріст і розвиток .
- Який буває ріст ?
4. Подразливість .
5. Рух.
6. Розмноження .
7. Живлення 
- Які є типи живлення ?
- У чому між ними різниця ?
- Який тип живлення у тварин ?

IV. Узагальнення знань учнів .
1. Що вивчає наука зоологія? Які ви знаєте зоологічні дисципліни?
 2. У яких природних середовищах мешкають тварини? Як вони пристосувалися до цих середовищ? Наведіть приклади.
3. Які ознаки тварин відрізняють їх від тіл неживої природи?
4. Чи правильне твердження: «У лісі мешкає багато різних тварин, а також птахів і комах»? Відповідь обґрунтуйте.
5. Яких переваг надає тваринам здатність до активного руху?
6. Які переваги має гетеротрофний спосіб живлення? А які, на вашу думку, його «недоліки»?

V. Повідомлення домашнього завдання .
Скориставшися додатковими джерелами інформації, з’ясуйте, як називають розділи зоологічної систематики, що вивчають паразитичних червів, змій, ссавців.
(гельмінтологія , герпетологія , теріологія )





0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru