Урок №29 Біологія 6 клас
Епіграф уроку : Ми пагінці плекаємо кущів ,
Тема : Будова стебла . Лабораторне дослідження №6. Будова бруньки .
Мета :
Навчальна :
Ознайомити учнів з особливостями зовнішньої і внутрішньої будови стебла ;
визначити взаємозв’язок будови і функцій стебла .
Розвиваюча :
Розвивати вміння розпізнавати на малюнках частини і тканини стебла ; формувати
вміння спілкування : «вчитель – учінь», «учінь – вчитель» , розвивати критичне
і творче мислення , спостережливість , вміння роботи з натуральними об’єктами .
Виховна
: виховувати інтерес до біології , бережливе відношення до природи ,
бажання оберігати її красу .
Міжпредметні
зв'язки : природознавство , географія .
Терміни та поняття: кора
, луб , деревина , камбій , серцевина , річні кільця .
Обладнання : таблиці «Внутрішня будова стебла» , «Різноманітність
пагонів».
Хід уроку
І. Організаційний момент
(Перевірка необхідного на урок)
ІІ. Перевірка домашнього
завдання
Біологічний диктант
1.Як називається брунька яка дає початок квітам або суцвіттям ? (
генеративна)
2. Як називається видозміна кореня у повитиці ? ( присоски )
3. Як називається місце , де листки відходять від стебла ? ( вузол )
4. Коли вносять у грунт органічні добрива ? ( восени )
5. Як називаються бруньки які дають початок новим листкам ? ( вегетативні )
6. Яка зона кореня найдовша ? ( провідна )
7. Як називається коренева система ,
яка складається з головного і бічних коренів? ( стрижнева )
8. Як називається відстань між вузлами ? ( міжвузля )
9. Як називаються бруньки які розташовані на верхівках пагонів ? (
верхівкові )
10. Який корінь відсутній у мичкуватій кореневій системі ? ( головний )
11. Як називається видозміна кореня у баньяна ? ( опорні )
12. Як називається видозміна кореня у моркви ? ( коренеплід )
ІІІ. Актуалізація навчальної
діяльності .
Інтерактивна методика
«Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
І V. Мотивація навчальної діяльності учнів
Стебло пшениці й
стебло дуба виконують подібну роботу : вони мають листки , бруньки , квітки ,
плоди ; по них рухаються до різних органів вода та поживні речовини . Однак
вони відрізняються . Чим ?
V. Вивчення нового матеріалу
Мозковий штурм
-
Які функції виконує
стебло ?
1.Провідна
2. Опорна
3. Фотосинтезуюча
4. Накопичення поживних речовин
5. Газообмін
Галуження – утворення на головному стеблі з вегетативних бруньок
бічних пагонів.
( Розповідь про галуження )
Внутрішня будова стебла
1.Кора
А) Корок з сочевичками
Б) Луб ( низхідний потік )
- Що означає низхідний потік ?
- З чого складається низхідний потік ?
2. Камбій ( потовщується стебло )
- З якої тканини утворений камбій ?
3. Деревина ( висхідний потік )
- Що означає висхідний потік ?
- З чого складається висхідний потік ?
4. Серцевина ( основна тканина , починаються
серцевинні промені )
( Розповідь про річні кільця )
VІ.
Узагальнення знань учнів .
1. Лабораторне
дослідження №6. Будова бруньки .
VІІ. Підведення підсумків .
Поміркуйте , чому дерева вологих екваторіальних лісів , часто не мають
річних кілець ?
Інтерактивна методика
«Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
VІІІ. Повідомлення домашнього завдання
§26
Ярлыки:
Конспекти 6 клас
Загальна кількість переглядів сторінки
Навігація ↓
- Вікторини (2)
- Земноводні (4)
- Календарне планування (6)
- Конспекти 6 клас (28)
- Конспекти 7 клас (18)
- Конспекти 8 клас (14)
- Міні-проекти (5)
- Плазуни (1)
- Презентації (5)
- Ссавці (11)
- Цікава біологія (2)
Архів блогу
-
▼
2014
(49)
-
▼
грудня
(10)
- Будова і різноманітність квіток . Лабораторне досл...
- Чи живуть земноводні у морях та океанах?
- Розмноження рослин
- Тривалість життя листків . Видозміни листків .
- Узагальнення і систематизація вивченого з теми « Р...
- БІОВІКТОРИНА №2
- Безхвості земноводні
- Земноводні
- Ссавці
- Будова стебла . Лабораторне дослідження №6. Будова...
-
▼
грудня
(10)
На платформі Blogger.
0 коммент.:
Дописати коментар