який налічує близько 2900 видів.
Не зважаючи на таку велику кількість видів,їх вигляд та будова однотипні:широка голова переходить непомітно у короткий,та трохи сплющений тулуб;немає хвоста;задні кінцівки здебільшого в два або навіть в три рази довші від передніх,що і забезпечує пересування стрибками.
В Україні зареєстровано 12 видів безхвостих земноводних,які належать до 5 родин:круглоязикових (жовточерева і червоночерева джерелянки),часничниць (звичайна часничниця),ропух (сіра,зелена і очеретяна ропухи),квакш (звичайна квакша) і справжніх жаб Озерна,ставкова,гостроморда трав'яна та прудка жаба).
Найдавнішими сучасними безхвостими амфібіями є представники родини гладконогих,до якої належать два види: гладконіг,або хвостата жаба,з північної Америки і ліопельми з водойм Нової Зеландії.Вони мають деякі особливості будови,які властиві хвостатим.
Наприклад хребці у них увігнуті спереду і ззаду(амфіцельні),мають ребра і передлобковий хрящ;передгруднина відсутня,а груднина хрящова.
Дивною зовнішньою особливістю самця гладконога є наявність у нього хвоста.Проте на відміну від саламандр і тритонів,хвіст гладконога немає скелета і сухожиль.У самки хвоста немає,а є лише коротка малопомітна,анальна трубка.
Запліднення у гладконога внутрішнє,хвіст - своєрідний копулятивний (парувальний) орган,по якому сперма самця стікає у клоаку самки.Довжина тіла дорослого гладконога буває від 30 до 50 мм,а ліопельми-до 33 мм
Ярлыки:
Земноводні
Загальна кількість переглядів сторінки
Навігація ↓
- Вікторини (2)
- Земноводні (4)
- Календарне планування (6)
- Конспекти 6 клас (28)
- Конспекти 7 клас (18)
- Конспекти 8 клас (14)
- Міні-проекти (5)
- Плазуни (1)
- Презентації (5)
- Ссавці (11)
- Цікава біологія (2)
Архів блогу
-
▼
2014
(49)
-
▼
грудня
(10)
- Будова і різноманітність квіток . Лабораторне досл...
- Чи живуть земноводні у морях та океанах?
- Розмноження рослин
- Тривалість життя листків . Видозміни листків .
- Узагальнення і систематизація вивченого з теми « Р...
- БІОВІКТОРИНА №2
- Безхвості земноводні
- Земноводні
- Ссавці
- Будова стебла . Лабораторне дослідження №6. Будова...
-
▼
грудня
(10)
На платформі Blogger.
0 коммент.:
Дописати коментар