Урок №36
Біологія 6 клас
Епіграф уроку : І вивела земля із себе рослини : траву ,
за їхнім родом .
Тема : Розмноження рослин .
Мета :
Навчальна : сформувати
у учнів поняття про процеси розмноження , його основні механізми і біологічне
значення , про типи розмноження рослин .
Розвиваюча : розвивати абстрактне
мислення , вміння порівнювати і аналізувати учбовий матеріал . Розвивати творчі
здібності ; продовжити вміння слухати товарищів , оцінювати себе і інших .
Міжпредметні
зв'язки : історія ,
природознавство
Терміни і поняття : вегетативне розмноження рослин , щеплення , прищепа ,
підщепа .
Обладнання : кімнатні квіти , ілюстрації , таблиці .
Хід уроку
І. Організаційний момент
(Перевірка необхідного на урок)
ІІ.
Актуалізація навчальної діяльності .
Інтерактивна методика
«Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
ІІІ. Мотивація
навчальної діяльності учнів
Кожну весну повітря над луками
та лісами наповнене густими ароматами квіток , а погляд мимоволі вражає їхня
неперевершена краса й різномаїття . А втім , і позбавлені яскравих квіток
рослини , такі , як мохи хвощі , плауни , папороті тощо, також прокидаються від
зимового сну і прагнуть , утворивши спори , дати життя новим поколінням .
Мабуть , без перебільшення модна сказати , що цьому завданню підпорядковується
все життя рослини , Листки та квітки , які розпускаються з набубнявілих бруньок
, рух соків у стовбурах дерев є лише початком основного дійства – розмноження .
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
Мозковий штурм :
-
Що відноситься до вегетативних органів ?
-
Які функції виконують вегетативні органи ?
-
Що відноситься до генеративних органів ?
-
Які функції виконують генеративні органи ?
-
Навіщо природа придумала таких процес як розмноження ?
Розмноження – це збільшення кількості особин тим чи іншим способом .
За допомогою нестатевих клітин За допомогою статевих клітин
Статеві
клітини ( сперматозоїди і
яйцеклітини
)
Зигота – запліднена яйцеклітина .
Запліднення – процес злиття сперматозоїда і яйцеклітини .
Нестатеве
розмноження
1.Вегетативне –
кореневищами , цибулинами , бульбами , вусами , щеплення .
2. Спорами
- Яке розмноження відбувається швидше , вегетативне чи
статеве ?
- За якого розмноження нащадки будуть точною копією материнського організму
?
- Який тип розмноження використовує людина у своїй
діяльності ?
- Які способи вегетативного розмноження проводили ви або
ваші батьки ?
Щеплення – це приживлення частини вегетативного органа однієї
рослини до іншої .
Підщепа – рослину до якої прищеплюють частину іншої.
Прищепа – рослина яку прищеплюють .
V. Узагальнення, систематизація, контроль
знань і вмінь учнів
VІ. Підсумок уроку
Інтерактивна методика
«Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
Ярлыки:
Конспекти 6 клас
Загальна кількість переглядів сторінки
Навігація ↓
- Вікторини (2)
- Земноводні (4)
- Календарне планування (6)
- Конспекти 6 клас (28)
- Конспекти 7 клас (18)
- Конспекти 8 клас (14)
- Міні-проекти (5)
- Плазуни (1)
- Презентації (5)
- Ссавці (11)
- Цікава біологія (2)
Архів блогу
-
▼
2014
(49)
-
▼
грудня
(10)
- Будова і різноманітність квіток . Лабораторне досл...
- Чи живуть земноводні у морях та океанах?
- Розмноження рослин
- Тривалість життя листків . Видозміни листків .
- Узагальнення і систематизація вивченого з теми « Р...
- БІОВІКТОРИНА №2
- Безхвості земноводні
- Земноводні
- Ссавці
- Будова стебла . Лабораторне дослідження №6. Будова...
-
▼
грудня
(10)
На платформі Blogger.
0 коммент.:
Дописати коментар