Урок №37 Біологія 6 клас
Тема : Будова
і різноманітність квіток . Лабораторне дослідження №8. Будова квітки .
Мета :
Навчальна :
Сформувати у учнів уявлення про будову і різноманітність квіток , довести , що
квітка – це видозмінений пагін ; розкрити біологічне значення основних частин
квітки .
Розвиваюча :
розвивати вміння працювати з малюнками , схемами , таблицями , робити висновки
; розвивати критичне і творче мислення , спостережливість , вміння роботи з
натуральними об’єктами .
Виховна
: виховувати інтерес до біології , бережливе відношення до природи ,
бажання оберігати її красу .
Міжпредметні
зв'язки : природознавство , географія .
Терміни та поняття : маточка , тичинка , зав'язь , насінний зачаток,
зародковий мішок , однодомні та дводомні рослини , стінка плода .
Обладнання : Таблиці : «Будова квітки» , «Однодомні та дводомні рослини» , гербарії ,
кімнатні квіти , моделі квіток .
Хід уроку
І. Організаційний момент
(Перевірка необхідного на урок)
ІІ. Перевірка домашнього завдання .
1.Робота по
карточкам .
2.Робота з гербаріями
.
3. Що таке
розмноження і його види ?
4. Розповісти про
щеплення .
ІІІ. Актуалізація навчальної
діяльності .
Інтерактивна методика
«Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
ІV. Мотивація
навчальної діяльності учнів
Білі , жовті ,
фіолетові , червоні квітки – яких тільки не побачиш у природі . Але квіток із
зеленим забарвленням пелюсток майже немає . Як ви думаєте , чому ?
V. Вивчення нового матеріалу .
Квітка – це орган насінного розмноження рослин .
Будова квітки
Сидячі квітки –
квітки без квітконіжки .
Чашечка –
сукупність чашолистиків .
Віночок –
сукупність пелюсток .
Яка основна функція віночка ?
Гола квітка –
квітка без віночка .
Будова
тичинки
1.Тичинкова нитка
2. Пиляк
Будова
маточки
1.Приймочка
2. Стовпчик
3. Зав'язь
Будова
зав’язі
Насінний
зачаток
Зародковий мішок
Яйцеклітина і центральна
клітина
Лабораторне
дослідження
№8.
Будова
квітки .
Типи
квіток
1.Одностатеві –
квіти які мають або маточку або тичинки .
2.Двостатеві –
квіти які мають і маточку і тичинки .
3. Нестатеві – відсутні тичинки і маточка
Види рослин
1.Однодомні – і
чоловічі і жіночі квіти розміщені на одній рослині ( кукурудза , дуб , огірки )
2. Дводомні –
тичинкові та маточкові квіти містяться на різних рослинах . (тополя, обліпиха ,
верба )
VI
.Узагальнення,
систематизація, контроль знань і вмінь учнів
VII. Підведення підсумків .
Пояснити епіграф уроку - Там, де вироджуються квіти, не може жити людина.
Інтерактивна методика
«Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
VIIІ. Повідомлення домашнього завдання .
§33
Ярлыки:
Конспекти 6 клас
Загальна кількість переглядів сторінки
Навігація ↓
- Вікторини (2)
- Земноводні (4)
- Календарне планування (6)
- Конспекти 6 клас (28)
- Конспекти 7 клас (18)
- Конспекти 8 клас (14)
- Міні-проекти (5)
- Плазуни (1)
- Презентації (5)
- Ссавці (11)
- Цікава біологія (2)
Архів блогу
-
▼
2014
(49)
-
▼
грудня
(10)
- Будова і різноманітність квіток . Лабораторне досл...
- Чи живуть земноводні у морях та океанах?
- Розмноження рослин
- Тривалість життя листків . Видозміни листків .
- Узагальнення і систематизація вивченого з теми « Р...
- БІОВІКТОРИНА №2
- Безхвості земноводні
- Земноводні
- Ссавці
- Будова стебла . Лабораторне дослідження №6. Будова...
-
▼
грудня
(10)
На платформі Blogger.
0 коммент.:
Дописати коментар