Урок     №22             Біологія 7 клас                                                                                 
Тема : Амфібії .

Мета :

Навчальна : розкрити особливості будови та життєдіяльності земноводних як перших наземних хребетних , підвести учнів до висновку про складність організації земноводних у порівнянні з рибами , продовжити формувати вміння порівнювати , робити висновок на основі порівнянь . Розглянути різноманітність амфібій .

Розвиваюча : розвивати   мислення , спостережливість , вміння роботи з натуральними об’єктами ; вміння порівнювати, узагальнювати , розвивати систематичність і послідовність мислення.

Виховна : виховувати  такі якості, як дисциплінованість, організованість, відпо-відальність; любов до природи , бажання оберігати її красу ,  інтерес до предмета біології .


Міжпредметні зв'язки  :   природознавство , географія .
Терміни та поняття: пуголовок , резонатори .
Обладнання : таблиці , фотографії , вологі препарати .
                                         Хід уроку
І. Організаційний момент
  (Перевірка необхідного на урок)
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Біологічний диктант
1.Друга назва колючої акули . ( катран )
2. Яка риба може потонути . ( акула )
3.Риби якого ряду дають червону ікру . ( лососеподібні )
4. Друга назва морського кота . ( хвостокол )
5. У риб якого ряду відсутня бічна лінія . ( оселедцеподібні )
6.Якого типу луска у акул . ( плакоїдна )
7. Завдяки чому риби можуть зависати у воді і стояти на одному місці . ( плавальний міхур )
8. Риби якого ряду дають чорну ікру . ( осетроподібні )
9. Органи дихання риб . ( зябра )
10. Скільки камер у серці риб . ( дві )
11. Сама найбільша акула у світи . ( китова )
12. Завдяки чому риби дізнаються про силу та напрямок течії води . ( бічна лінія )
13. Яка акула запливає до нас з Середземного моря . ( котяча )
14. Друга назва хамси . ( анчоуси )
15. Як називається риба довжиною до 9 м. яка дає чорну ікру . ( білуга )

ІІІ. Актуалізація навчальної діяльності .
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?




IV. Мотивація навчальної діяльності .
Звичайним жабам встановлені пам’ятники  в Сорбонні ( університет у Франції ) і в Токіо . Людство знімає капелюх перед скромною істотою , яка служить науці . Вивчаючи організм жаби , вчені й досі відкривають таємниці природи . Чи такі вони прості , жаби ?

V. Вивчення нового матеріалу .
- Чому земноводні отримали таку назву ?
1. Дихають легенями і шкірою 50/50
2. Шкіра гола , багато слизу .
3. Розвинена регенерація .
4. Розмноження та розвиток у воді .
5. У роті є резонатори .
6. Холоднокровні .
7. Розвиток непрямий .
8. Личинка – пуголовок ( дихає зябрами , є бічна лінія) .
                           Клас Хвостаті амфібії
1.Плямиста саламандра  - отруйна .
2. Тритон – регенерація .
                          Клас Безхвості амфібії
1.Жаби , ропухи , квакши .
2. Отруйні – кокоа , листолаз жахливий , ропуха ага .
3. Найбільші – голіаф ( 5 кг , 40 см. ) , жаба – бик ( 20 см , чути рев за 2-3 км. )
 Розповідь про значення земноводних .

VI . Узагальнення знань учнів
1.Чому амфібії розмножуються у водоймах ?
2. Чим можна пояснити яскраве забарвлення плямистої саламандри ?
3. У тропічних регіонах видова різноманітність амфібій вища , ніж у помірних широтах . Поміркуйте чому .
4. Які риси будови дорослих земноводних указують на їхню спорідненість з рибами ?

VIІ. Підсумок уроку
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють третю колонку таблиці .
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?





VІІ. Домашнє завдання .

0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru