Урок №25                     Біологія 7 клас
                     
Тема : Птахи : розмноження та розвиток . Сезонні явища в житті птахів .

Мета : Навчальна : розкрити особливості будови органів розмноження , процесів розмноження та розвитку птахів ; сезонні явища які спостерігаються у житті птахів .

Розвиваюча : розвивати   мислення , спостережливість , вміння роботи з натуральними об’єктами ; вміння порівнювати, узагальнювати , розвивати систематичність і послідовність мислення.

Виховна : виховувати  такі якості, як дисциплінованість, організованість, відпо-відальність; любов до природи , бажання оберігати її красу ,  інтерес до предмета біології .


Міжпредметні зв'язки  :   природознавство , географія , фізика , світова література .

Терміни та поняття:  виводкові та нагніздні птахи , осілі , кочові та перелітні птахи , міграції .

Обладнання : таблиці , фотографії , вологі препарати .
                                               
                                                       Хід уроку

І. Організаційний момент
  (Перевірка необхідного на урок)

ІІ. Перевірка домашнього завдання
1.Робота по карточкам .
2. Назвати особливості зовнішньої будови птахів пов’язані з польотом .
3. Робота з систематикою .
4. Назвати особливості будови скелета пов’язані з польотом .

ІІІ. Актуалізація навчальної діяльності .
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?




IV. Мотивація навчальної діяльності .
Птахи не припиняють нас дивувати своєю будовою , зачаровують здатністю літати  , викликають захоплення співом . Тому нам хочеться більше дізнатися про них .

V. Вивчення нового матеріалу .
                                   Будова яйця
-         Замалювати будову яйця у зошит .
-         Виконати лабораторне дослідження .



                                  Розмноження птахів
Розповідь про :
-         Смітних кур
-         Зозулю
                                 Типи розвитку пташенят
1.Нагніздні ( голуби , ластівки )
2.Виводкові ( гуси , курчата )
                                  Міграції птахів
1.Осілі – горобці , тетеруки .
2.Перелітні – ластівки , журавлі .
3. Кочові – дятли , синиці .


VI . Узагальнення знань учнів.
1.Яка будова яйця ?
2. Яких птахів відносять до виводкових , а яких – до нагніздних ? Наведіть приклади .
3. Як птахи готуються до зимівлі та зимують ?
4. Які птахи належать до осілих , кочових і перелітних ? Наведіть приклади .
5. Обґрунтуйте зв'язок будови яйця птахів з його функціями .

VIІ. Підсумок уроку
Поміркуйте !!!
Чому у виводкових птахів турботу про нащадків бере на себе здебільшого один з батьків , а в нагніздних – обидва ?

Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють третю колонку таблиці .
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?





VІІ. Домашнє завдання .

0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru