Урок №20                                                                                                    Біологія 7 клас

Тема : Хрящові риби .

Мета :

Навчальна : розкрити особливості організації та процесів життєдіяльності хрящових риб , пов’язані з існуванням у водному середовищі ; ознайомити учнів з різноманітністю хрящових риб .

Розвиваюча : розвивати   мислення , спостережливість , вміння роботи з натуральними об’єктами ; вміння порівнювати, узагальнювати , розвивати систематичність і послідовність мислення.

Виховна : виховувати  такі якості, як дисциплінованість, організованість, відпо-відальність; любов до природи , бажання оберігати її красу ,  інтерес до предмета біології .



Міжпредметні зв'язки  :   природознавство , географія .

Терміни та поняття: плавці , плавальний міхур , хрящові риби .
                                          Хід уроку
І. Організаційний момент
  (Перевірка необхідного на урок)
ІІ. Перевірка домашнього завдання
1.Робота по карточкам .
2.Робота з систематикою .
3. Назвати загальні ознаки Хордових .
4. У яких середовищах мешкають хордові тварини ?

ІІІ. Актуалізація навчальної діяльності .
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?




IV. Мотивація навчальної діяльності .
Про людей , які впевнено почувають себе в будь – якій ситуації або певних обставинах , кажуть : «Як риба у воді» . А справді , як живе риба у воді ?

V. Вивчення нового матеріалу .
                           Загальні ознаки Хрящових риб
1.Тіло поділяється на голову , тулуб і хвіст .
2. Вкриті плакоідною лускою .
3. Скелет хрящовий .
4. Зябрових кришок і плавального міхура немає .
5. Зябрових щилин 5-7 пар .
6. Передня частина голови – рострум .
7. Видільна система – нирки .
8. ЦНС : головний мозок ( передній , проміжний , середній , мозочок і довгастий)
і спинний мозок .
9. Органи чуттів :
А)Очі розрізняють кольори на близькій відстані .
Б) Бічна лінія
                                      Акули
Китова акула – 20 м ( їсть планктон )
Карликова акула – 30 см.
Небезпечні – тигрова , біла , молот .
Катран ( колюча ) – до 2 м. , живе у Чорному морі .
Котяча – запливає у Чорне море з Середземного моря 1м.
                                    Скати
1.Шкіра гола .
2. Рострума немає .
3. У Чорному морі живуть :
А) Морська лисиця – 1м
Б) Морський кіт ( хвостокол ) – 2,5 м

VI . Узагальнення знань учнів
1.Які особливості зовнішньої будови Хрящових риб ?
2. Які особливості внутрішньої будови Хрящових риб ?
3. Які акули є у наших морях ?
4. Які скати мешкають у наших морях ?

VIІ. Підсумок уроку
Подумайте !!!
1.     Чи правильне твердження : чим більша акула , тим небезпечніша вона для людини ?
2.     Поясніть вираз «акули приречені до вічного руху».


VІІ. Домашнє завдання .

0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru