Урок №13 Біологія 7 клас
Тема : Різноманітність комах . Комахи з повним
перетворенням .
Мета :
Навчальна : познайомити учнів з комахами , розвиток яких відбувається з повним
перетворенням , представниками , особливостями їх будови та поведінки ,
значення у природі та житті людини .
Розвиваюча
: розвивати мислення ,
спостережливість , вміння роботи з натуральними об’єктами ; вміння порівнювати,
узагальнювати , розвивати систематичність і послідовність мислення.
Виховна :
виховувати такі якості, як
дисциплінованість, організованість, відпо-відальність; любов до природи ,
бажання оберігати її красу , інтерес до
предмета біології .
Міжпредметні зв'язки
: природознавство , географія , фізика ,
світова література .
Терміни та поняття: Повне перетворення , біологічний метод боротьби , суспільні комахи .
Обладнання : таблиці , малюнки , вологі препарати , муляжі , опудала , колекції комах .
Хід уроку
І. Організаційний
момент
(Перевірка необхідного на урок)
ІІ. Перевірка
домашнього завдання .
1.Робота по
карточкам.
2. Робота з
систематикою .
3. Назвати типи розвитку
комах , яка між ними різниця ?
4. Назвати комах з
неповним перетворенням .
5. Назвіть комах
які завдають шкоди людині .
6. Яке значення
комах з неповним перетворенням у природі та для людини ?
ІІІ. Актуалізація
навчальної діяльності .
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися –
Дізналися»
Учні заповнюють перші дві
колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
IV.Мотивація
навчальної діяльності .
Для цих комах
характерний розвиток з повним перетворенням . Ніяких чарів ! Точніше , ніякі
казкові чани неможливо порівняти з фантазією природи .
V. Вивчення нового матеріалу .
- Назвати стадії комах з повним
перетворенням .
Метелики
-
Якого типу ротовий апарат у метеликів ?
1.Живляться нектаром
.
- Як називають личинок метеликів ?
- Який ротовий апарат у гусені ?
2. Шовковичний
шовкопряд одомашнений людиною .
3. Моль нічого не
їсть і не п’є .
4. Махаон -
червонокнижий
Двокрилі
1.Задня пара крил
перетворилася на дзижчальця .
2.Комарі – самці
їдять нектар .
- Які хвороби переносять комари ?
- Як відрізнити малярійного комара від звичайного ?
3. Муха –
переносить 300 хвороб .
4. Оводи –
відкладають яйця під шкіру ссавців .
Жуки
1.Є тверді надкрила
.
2.Жук олень –
червонокнижний .
3. Жук – гнойовик –
відкладає яйця у кульку з гною .
Блохи
1.Ноги стрибальні .
2. Переносять чуму
.
Перетинчастокрилі
1.Суспільні комахи
.
- Що означає суспільні комахи ?
2. Представники :
бджоли , мурахи , оси .
3.Їздець ,
трихограма – біологічний метод боротьби .
VI . Узагальнення знань учнів .
1.Які комахи мають
розвиток з повним перетворенням ?
2. Яке значення
комах з повним перетворенням у природі та для людини ?
3. Назвіть комах ,
які завдають людині шкоди . У чому вона полягає ?
VII. Підсумок уроку
Подумайте !!!
Чи мали предки бліх
та вошей крила ?
Інтерактивна методика «Знаємо –
Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
VІІІ. Домашнє завдання
Ярлыки:
Конспекти 7 клас
Загальна кількість переглядів сторінки
Навігація ↓
- Вікторини (2)
- Земноводні (4)
- Календарне планування (6)
- Конспекти 6 клас (28)
- Конспекти 7 клас (18)
- Конспекти 8 клас (14)
- Міні-проекти (5)
- Плазуни (1)
- Презентації (5)
- Ссавці (11)
- Цікава біологія (2)
На платформі Blogger.
0 коммент.:
Дописати коментар