Урок №15 Біологія 7 клас
Тема : Молюски , або М’якуни
. Лабораторне дослідження : Будова
черепашки (мушлі) черевоногих та двостулкових молюсків .
Мета :
Навчальна
: познайомити учнів з м’якунами , будовою , різноманітністю , значенням у природі та житті людини .
Розвиваюча
: розвивати мислення ,
спостережливість , вміння роботи з натуральними об’єктами ; вміння порівнювати,
узагальнювати , розвивати систематичність і послідовність мислення.
Виховна :
виховувати такі якості, як
дисциплінованість, організованість, відпо-відальність; любов до природи ,
бажання оберігати її красу , інтерес до
предмета біології .
Міжпредметні зв'язки
: природознавство , географія , фізика ,
світова література .
Терміни та поняття: черепашка , мантія , мантійна порожнина , тертка , лійка
.
Обладнання : таблиці , малюнки , вологі
препарати , муляжі .
Хід уроку
І. Організаційний
момент
(Перевірка необхідного на урок)
ІІ. Перевірка
домашнього завдання .
1.Робота по
карточкам.
2. Робота з систематикою
.
3. Назвати комах з
повним перетворенням .
4. Яка особливість
життя мурах і бджол ?
ІІІ. Актуалізація
навчальної діяльності .
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися –
Дізналися»
Учні заповнюють перші дві
колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
|
|
|
IV.Мотивація
навчальної діяльності .
Цих тварин
називають молюсками , або м’якунами . Серед них є дивовижні організми , що вражають уяву . Ми ладні годинами
перебирати їхні дивовижні черепашки . Наскільки ж цікавіше життя , яке
ховається в них !
V. Вивчення нового матеріалу .
Тип
молюски
1.Клас Черевоногі
2.Клас Двостулкові
3. Клас Головоногі
Клас
Черевоногі
1.Тіло складається з
голови , ноги і тулуба .
2. Вкриті
черепашкою , яка утворюється з мантії .
3. У роті є тертка
.
4. Органи дихання
зябра і легені .
- Які є види кровоносної системи ?
- У кого вперше з'являється кровоносна система ?
5. Кровоносна
система незамкнена , двокамерне серце .
6. Органи виділення
– нирки .
7. Нервова система
– з нервових вузлів .
8. Представники :
Рапана – хижак
Чорного моря . ( зябра)
Каурі – гроші і
прикраси .
Ставковик –
переносять червів . ( легені )
Слизун – шкідник ,
без черепашки .
Клас
Двостулкові
1.Відсутня голова .
2. Фільтратори .
3. Утворюють
личинок , які ведуть тимчасовий паразитизм .
4. Представники :
Перлова сойка –
утворює перла .
Тридакна – 1,5 м. ,
300 кг.
Мідії , устриці –
людина їсть .
Клас Головоногі
1.Нога
перетворилась на щупальця і лійку ( для реактивного руху )
2.Швидкість 70
км/год.
3. Є чорнильний
мішок .
4. Міняють колір .
5. Кров блакитна (
є мідь )
6. Є мозок у
хрящовій камері .
7. Хижаки .
8. Представники :
Кальмари – 18м. , є
дзьоб – перекушує метал.
Восьминоги
Каракатиці
Наутилус –
найдавніший молюск , 65 щупалець .
VI . Узагальнення знань учнів .
1. Які загальні ознаки мають тварини, що належать до
молюсків?
2. Яка будова та роль черепашки в житті черевоногих
молюсків?
Свої думки підтвердьте фактами.
3. Яке значення молюсків у природі та житті людини?
4. Які переваги та недоліки має черепашка для
черевоногих молюсків?
Закінчіть міркування висновком.
5. Доведіть за допомогою прикладів, що будова
молюсків пов’язана з їхньою життєдіяльністю.
VII. Підсумок уроку
Подумайте !!!
Доведіть , що
головоногі молюски є найбільш розвиненими порівняно з черевоногими і
двостулковими .
Інтерактивна методика «Знаємо –
Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
|
|
|
VІІІ. Домашнє завдання
Ярлыки:
Конспекти 7 клас
Загальна кількість переглядів сторінки
Навігація ↓
- Вікторини (2)
- Земноводні (4)
- Календарне планування (6)
- Конспекти 6 клас (28)
- Конспекти 7 клас (18)
- Конспекти 8 клас (14)
- Міні-проекти (5)
- Плазуни (1)
- Презентації (5)
- Ссавці (11)
- Цікава біологія (2)
На платформі Blogger.
0 коммент.:
Дописати коментар