Урок №12 Біологія 7 клас
Тема : Різноманітність комах . Комахи з неповним
перетворенням .
Мета :
Навчальна : познайомити учнів з комахами , розвиток яких відбувається з неповним
перетворенням , представниками , особливостями їх будови та поведінки ,
значення у природі та житті людини .
Розвиваюча
: розвивати мислення ,
спостережливість , вміння роботи з натуральними об’єктами ; вміння порівнювати,
узагальнювати , розвивати систематичність і послідовність мислення.
Виховна :
виховувати такі якості, як
дисциплінованість, організованість, відпо-відальність; любов до природи ,
бажання оберігати її красу , інтерес до
предмета біології .
Міжпредметні зв'язки
: природознавство , географія , фізика ,
світова література .
Терміни та поняття: Повне перетворення , неповне перетворення , суспільні
комахи .
Обладнання : таблиці , малюнки , вологі
препарати , муляжі , опудала , колекції комах .
Хід уроку
І. Організаційний
момент
(Перевірка необхідного на урок)
ІІ. Перевірка
домашнього завдання .
Біологічний диктант
1.Скільки ходильних
ніжок у раків ? ( 5 пар )
2. Який павук живе
під водою ? ( сріблянка )
3. Скільки вусиків
у комах ? ( 1 пара )
4. Як називаються
органи виділення у ракоподібних ? ( зелені залози )
5. Якого типу очі у
комах ? ( складні , фасеткові )
6. Як називається
здатність мало захищених видів наслідувати добре захищені ? (мімікрія )
7. Які ракоподібні
живуть на землі вже понад 400 млн. років ? ( щитні )
8. Який представник
з павукоподібних живе у людини під шкірою і спричиняє сильний свербіж ? ( коростяний свербун )
9. Скільки вусиків
у ракоподібних ? ( дві пари )
10. Чим вкриті
Членистоногі ? ( хітином )
11. Якого типу
кровоносна система у комах ? ( незамкнена )
12. Які класи
входять до типу Членистоногі ? ( раки , павуки , комахи )
13. Друга назва
морської блохи . ( дафнія )
14. Отрута якого
павука у 15 разів сильніша за отруту гримучої змії ? ( каракурт )
15. Які
представники ракоподібних живуть на суші ? ( мокриці )
16. Скільки
ходильних ніжок у комах ? ( 3 пари )
ІІІ. Актуалізація
навчальної діяльності .
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися –
Дізналися»
Учні заповнюють перші дві
колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
|
|
|
IV.Мотивація
навчальної діяльності .
Ці комахи
розвиваються з неповним перетворенням , або без метаморфозу . Чи означає це ,
що в їхньому способі життя та розмноженні немає нічого цікавого ? Залишимо це
питання поки відкритим . Ви відповісте на нього трохи пізніше .
V. Вивчення нового матеріалу .
Типи розвитку комах
Комахи з неповним
перетворенням Комахи
з повним перетворенням
Яйце – Личинка – Імаго Яйце –
Личинка – Лялечка – Імаго
Комахи з неповним
перетворенням
Таргани , Бабки ,
Прямокрилі , Рівнокрилі , Воші , Клопи , Терміти
Таргани
11.
Синантропи - живуть в оселі людини.
22.
Переносять
інфекції і яйця червів – паразитів .
Бабки
11.
Хижаки
22.
Личинки
живуть у воді
Прямокрилі
11.
Коники
, сарана , капустянка .
Рівнокриллі
11.
Попелиці
– шкідники садів і городів
22.
Щитівка
– паразит рослин .
Воші
11.
Паразити
– переносять тиф
Клопи
11.
Клоп
– солдатик
22.
Постільний
клоп
Терміти
11.
Суспільні
комахи – живуть колоніями .
22.
Висота
термітника 10-12 метрів .
VI . Узагальнення знань учнів .
1.Яких комах
відносять до тварин з неповним перетворенням?
2. Які комахи
здалися вам найцікавішими? Чому?
3. Яке значення
мають таргани? Чи можна стверджувати, що вони мають негативне значення у
природі та для людини?
VII. Підсумок уроку
Подумайте !!!
Яке значення для
виживання виду має те , що личинки бабки живуть у воді , а дорослі особини – на
суходолі ?
Інтерактивна методика «Знаємо –
Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
|
|
|
VІІІ. Домашнє завдання
Ярлыки:
Конспекти 7 клас
Загальна кількість переглядів сторінки
Навігація ↓
- Вікторини (2)
- Земноводні (4)
- Календарне планування (6)
- Конспекти 6 клас (28)
- Конспекти 7 клас (18)
- Конспекти 8 клас (14)
- Міні-проекти (5)
- Плазуни (1)
- Презентації (5)
- Ссавці (11)
- Цікава біологія (2)
На платформі Blogger.
0 коммент.:
Дописати коментар