Урок №11 Біологія 7 клас
Тема : Клас Комахи .
Мета :
Навчальна : розширити та поглибити знання учнів про тип Членистоногі , познайомити з
різноманітністю комах , з'ясувати особливості їх організації , риси схожості
ракоподібних , павукоподібних та комах .
Розвиваюча : розвивати мислення ,
спостережливість , вміння роботи з натуральними об’єктами ; вміння порівнювати,
узагальнювати , розвивати систематичність і послідовність мислення.
Виховна :
виховувати такі якості, як
дисциплінованість, організованість, відпо-відальність; любов до природи ,
бажання оберігати її красу , інтерес до
предмета біології .
Міжпредметні зв'язки
: природознавство , географія , фізика ,
світова література .
Терміни та поняття: захисне і застережливе забарвлення , мімікрія , ротові
апарати , дихальця .
Обладнання : таблиці , малюнки , вологі
препарати , муляжі , опудала .
Хід уроку
І. Організаційний
момент
(Перевірка необхідного на урок)
ІІ. Перевірка
домашнього завдання .
1. Робота по карточкам .
2. Робота з систематикою .
3.Яка зовнішня будова
павукоподібних ?
4. Яке значення
павутини у житті павукоподібних ?
5. Яка внутрішня
будова павукоподібних ?
6. Описати
представників павукоподібних .
ІІІ. Актуалізація
навчальної діяльності .
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися –
Дізналися»
Учні заповнюють перші дві
колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
|
|
|
IV.Мотивація
навчальної діяльності .
Це найчисленніший
клас, що об’єднує високорозвинених тварин, які освоїли всі середовища існування.
Тіло комах складається з голови, грудей і черевця. На голові розташовані одна
пара вусиків, ротовий апарат і складні очі; на грудях — три пари ходильних ніг
і крила (у багатьох); на черевці є дихальця.
V. Вивчення нового матеріалу .
Зовнішня будова та спосіб
життя
1.Тіло поділене на
голову , груди і черевце .
- На які відділи поділене тіло у раків і павуків ?
2.Укриті хітином .
3. Складні очі .
4. Дві пари вусиків
.
5. Три пари
кінцівок .
6. Забарвлення є
захисне ( коник ) і застережливе ( бджола )
7. Здатні до
мімікрії ( копіюють інших )
Внутрішня будова
1.Види ротових
апаратів : гризучій ( жуки ) , лижучий ( мухи ) , сисний ( метелик),
колючо-сисний (
комар ) , гризучо-лижучий (бджоли)
2. Органи дихання :
трахеї і дихальні мішки .
3. Кровоносна
система : незамкнена , кров – гемолімфа .
4. Органи виділення
: мальпігієві судини і жирове тіло .
5. Нервова система
: головний мозок і черевний нервовий ланцюжок .
6. Добре розвинені
органи чуття .
VI . Узагальнення знань учнів .
1. Які ознаки
членистоногих притаманні комахам?
2. Які ознаки комах
відрізняють їх від ракоподібних та павукоподібних?
3. Доведіть на
прикладах, що комахи добре пристосовані до життя на суходолі.
4. Яку роль у житті
комах відіграють органи чуття та нервова система? Наведіть приклади, що
підтверджують вашу думку.
VII. Підсумок уроку
Інтерактивна методика «Знаємо –
Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
|
|
|
VІІІ. Домашнє завдання
Ярлыки:
Конспекти 7 клас
Загальна кількість переглядів сторінки
Навігація ↓
- Вікторини (2)
- Земноводні (4)
- Календарне планування (6)
- Конспекти 6 клас (28)
- Конспекти 7 клас (18)
- Конспекти 8 клас (14)
- Міні-проекти (5)
- Плазуни (1)
- Презентації (5)
- Ссавці (11)
- Цікава біологія (2)
На платформі Blogger.
0 коммент.:
Дописати коментар