Урок №46                                                                                                                        Біологія 6 клас                    
Тема : Мохи .
Мета :
Навчальна : сформувати знання про характерні особливості мохоподібних , їх життєвий цикл ; вивчити ознаки ускладнення їхньої організації і риси пристосованості мохоподібних до умов життя . Вказати на різноманітність мохоподібних , місце та роль у природі , практичне значення ; ознайомити з порівняльною характеристикою мохоподібних .

Розвиваюча :  розвивати абстрактне мислення , вміння порівнювати і аналізувати учбовий матеріал . Розвивати творчі здібності ; продовжити вміння слухати товаришів , оцінювати себе і інших  .

Виховна : виховувати любов і бережливе ставлення до живих організмів ,   продовжити екологічне і естетичне виховання учнів , виховувати у учнів любов до предмета біології .



Міжпредметні зв'язки  : історія ,   природознавство .

Терміни і поняття : статеве покоління , нестатеве покоління , спорангій .

Обладнання : таблиці «Мохоподібні»
                                                  Хід уроку
І. Організаційний етап .
  (Перевірка необхідного на урок)

ІІ. Перевірка домашнього завдання .
1.Робота по карточкам
2. Робота по тестам
3. Дати характеристику Зеленим водоростям .
4. Дати характеристику Діатомовим водоростям .
5. Дати характеристику Бурим водоростям .
6. Дати характеристику Червоним водоростям .
7. Гра хрестики нулики .

Завдання: відшукайте пряму лінію по горизонталі, вертикалі чи діагоналі у якій розміщені : представники Зелених водоростей .

Хлорела
           Кораліна
          Навікула
              Хламідомонада
           Улотрикс
           Пінулярія
              Спірогіра  
            Ламінарія
          Філофора


ІІІ. Актуалізація навчальної діяльності .

Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?




 ІV. Мотивація навчальної діяльності .
Мохи – це рослини, у яких усе навпаки
О. Бардунов
Що мав на увазі вчений?

V. Вивчення нового матеріалу .
                Місце мохоподібних у системі органічного світу
Імперія                Клітинні
Надцарство         Еукаріоти
Царство               Рослини
Відділ                  Мохоподібні
Представники : Зозулин льон
                          Сфагнум
Мохи поширені в усіх кліматичних зонах, однак найбільша їх видова  різноманітність зосереджена в областях з помірним та холодним кліматом. Трапляються вони  в тропіках, степах і    пустелях.                                                      
Є серед них і водяні   рослини.                                                                                      Мохи ростуть у лісах, на болотах, на поверхні ґрунту, на камінні, дахах, як епіфіти - на стовбурах дерев тропічних рослин, тощо.                                                 Мохоподібні ростуть поодиноко (зрідка) або утворюють суцільні килими.
                                     Загальні ознаки мохоподібних
1.Відсутні корені , є ризоїди
- Які функції виконують ризоїди ?
- Які функції виконує корінь ?
2. У сфагнума ризоїди відсутні , росте верхівкою .
3. Є стебло і листки
- Що означає дводомні і однодомні рослини ?
4. Зозулин льон – дводомна рослина , сфагнум – однодомна .
5. Для запліднення потрібна вода .
6. Життєвий цикл складається зі статевого покоління ( гаметофіт ) і нестатевого покоління ( спорофіт ).
           
 Нестатеве покоління   















   Статеве покоління

7. У життєвому циклі переважає гаметофіт .
8. Гаметофіт складається з : ризоїди , листки , стебло .
9. Спорофіт складається з : ніжка , коробочка з кришечкою .
10. Виділяють кислоти .

Лабораторне дослідження 12. Будова моху
-         Розповідь про розмноження мохоподібних .
        
                  Значення мохоподібних
ü Регулятори водного режиму
ü Регулюють водний баланс ґрунту
ü Утворюють торф (сфагнові)
ü Рослини-піонери
ü Утворюють ґрунти
ü Корм для деяких тварин
ü Заболочують ґрунти
ü Самозаймаються
VІ. Узагальнення, систематизація, контроль знань і вмінь учнів .

VII. Підсумок уроку

Поміркуйте : У сухих степах і напівпустелях на поверхні ґрунту мешкають особливі види мохів . У який час і за яких умов можливе їхнє статеве розмноження ? Що спільного та відмінного між водоростями та вищими споровими рослинами ?

Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?




VІІ. Домашнє завдання
§42



0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru