Урок   №45                                                                                           Біологія 6 клас
                                                                                                                                
Тема : Поняття про класифікацію рослин . Водорості . Лабораторне дослідження №11. Будова зелених нитчастих водоростей .

Мета :

Навчальна : Сформувати знання про особливості будови , життєдіяльності , розмноження водоростей ; ознайомити з особливостями середовища життя , їх різноманітністю ; удосконалювати навички роботи з мікрооб’єктами та мікроскопом . Розкрити роль водоростей у природі і практичній діяльності людини , сформувати знання про негативний вплив забруднених водойм на життя водоростей .

Розвиваюча : розвивати абстрактне мислення , вміння порівнювати і аналізувати учбовий матеріал . Розвивати творчі здібності ; продовжити вміння слухати товарищів , оцінювати себе і інших  .

Виховна : виховувати у учнів любов до предмета біології , до всього живого .



Міжпредметні зв'язки  : історія ,   природознавство , географія , література .

Терміни і поняття : водорості та вищі рослини , тіло , зелені , діатомові , бурі та червоні водорості .

Обладнання : плакати «Зелені водорості» , «Бурі водорості» «Будова хламідомонади» .
                                               Хід уроку
І. Організаційний момент (вітання, налаштування на урок «Емоційний барометр», перевірка готовності до уроку ).

ІІ. Актуалізація навчальної діяльності .

Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?




ІІІ. Мотивація навчальної діяльності .
Перші описи  водоростей були виконані давньогрецьким ученим Діоскоридом і давньоримським ученим , державним діячем Плінієм Старшим , який описав їх у праці «Природня історія». З цією роботою пов'язують появу латинського терміна alga – «морська трава» , «водорість» , від якого пізніше виникла назва науки , що вивчає водорості , - альгологія .

ІV . Вивчення нового матеріалу .
                                                         

                                                            Групи рослин


 Водорості                                                                                  Вищі рослини
Відсутні тканини , корінь ,                                         Є тканини і вегетативні органи
стебло, листки . Є хлоропласти з хлорофілом
тіло називається талом
Мозковий штурм
-         Які є тканини у рослин ?
-         Які є види коренів ?
-         Які є типи кореневих систем ?
-         Що відноситься до вегетативних органів ?
-         Які є види листків ?
                                Відділи водоростей
1.Відділ Зелені водорості
2. Відділ Діатомові водорості
3. Відділ Бурі водорості
4. Відділ Червоні водорості .
                              Зелені водорості ( запасають крохмаль )
1.Хламідомонада
-         Згадайте , яка будова хламідомонади .
2. Спірогіра
А) Прісноводна , багатоклітинна .
Б) Стрічкоподібні хлоропласти
В) Ядро розташоване на тяжах
Г) Багатоклітинна
3. Улотрикс
А) Живе переважно у солоних водоймах
Б) Хлоропласти у вигляді незамкненого кільця
В) Є ризоіди
Г) Багатоклітинний
4. Хлорела – космічна водорість
                                     
                                      Діатомові водорості ( запасають олію )
А) Одноклітинні і колоніальні
Б) Мають панцир із силіцію .
В) Утворили діатоміт . ( ці осадові породи людина використовує для виробництва вибухівки – динаміту , а також як фільтри в нафтохімічній та харчовій промисловості , будівельний тепло- та звукоізолюючий матеріал тощо)
                                     
                                 Бурі водорості ( запасають олію , йод , ламінарин)
1.Багатоклітинні
2. Є ризоіди
3. Роблять хірургічні нитки
4. Ламінарія ( морська капуста )
5. Саргасум
                                        Червоні водорості ( запасають багрянковий крохмаль )
1.Переважно багатоклітинні
2. Живуть на глибині до 250 м.
3. Містять агар
4. Представники : Кораліна , Порфіра , Філофора .

V . Узагальнення знань учнів .


Лабораторне дослідження №11. Будова зелених нитчастих водоростей .

VІ . Підведення підсумків .
Поміркуйте . Чому водорості не трапляються на глибинах понад 265 м ?

VІІ. Підведення підсумків .

Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?




VIIІ. Повідомлення домашнього завдання .
§41


0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru