Урок №1 Біологія 6 клас
Герцен
Тема : Біологія – наука про живу природу .
Мета :
Навчальна : ознайомити учнів з біологією – як
системою наук про живу природу ; історією розвитку біології , ознайомити учнів з правилами користування
підручником і додатковою літературою , з правилами техніки безпеки під час уроків у кабінеті
біології ; пояснити важливість вивчення науки біологія у школі .
Розвиваюча : розвивати уміння аналізувати і синтезувати даний матеріал , усну мову учнів , розвивати навички критичного мислення , екологічне мислення .
Виховна : виховувати любов до живої природи ,
виховувати у учнів увагу , дисциплінованість , самостійність у роботі ,
створити дружню атмосферу .
Обладнання : підручник , презентація , гербарії рослин ; таблиці із зображенням рослин , тварин , грибів , бактерій , портрети давньогрецьких вчених .
Основні поняття і терміни : біологія , ботаніка , зоологія , мікологія , мікробіологія , екологія .
Хід уроку
І.
Організаційний етап.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності .
Тваринний світ, рослинний світ,
Нашої планети цвіт.
Повітря атмосфери,
Надра і зелені сфери.
Ліс, травичка, колосочок,
Єнот, півень і грибочок.
Все, що ходить, все, що дихає
Ми повинні берегти від лиха.
Ось для цього нам предмет,
Щоб сказать землі прівєт.
Нашої планети цвіт.
Повітря атмосфери,
Надра і зелені сфери.
Ліс, травичка, колосочок,
Єнот, півень і грибочок.
Все, що ходить, все, що дихає
Ми повинні берегти від лиха.
Ось для цього нам предмет,
Щоб сказать землі прівєт.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Записати у зошит :
Біологія (від грец. біос –
життя, логос – наука, вчення) – це наука про життя
Мозковий штурм
-
Які живі організми живуть у нас на планеті ?
Усі відповіді дітей записувати на дошці .
Така назва науки була запропонована в
1802 р. німецьким ботаніком Л. Х. Тревіранусом і видатним французьким вченим Ж. Б. Ламарком.
Перші відомості про біологію
Біологія бере свій початок ще з глибокої давності
Перші відомості про живі організми почала нагромаджувати ще первісна
людина. Живі організми давали їй їжу, матеріал для одягу і житла. Вже в той час
людина не могла обійтися без знань про властивості рослин, місця їх зростання,
строки дозрівання насіння і плодів, місця мешкання і звички тварин, на яких
вони полювали, хижих і отруйних тварин, які могли загрожувати їх життю.
Так поступово збиралися відомості про живих істот. Значний фактичний матеріал про живі організми було зібрано відомим лікарем Давньої Греції Гіппократом (близько 460 – 322 р. до н. е.). він описав понад 500 видів тварин.
Аристотель цікавився будовою і способом життя тварин, він заклав основи зоології. Першу спробу систематизації знань про рослини зробив давньогрецький природодослідник Теофраст (372 – 287 р. до н. е.).
Різноманітність біологічних наук
Робота зі схемою яку
склали учні коли називали живі організми
нашої планети . Учні записують у зошит .
( На живі організми
прикріплювати відповідні назви біологічних наук )
IV. Узагальнення знань учнів
1. Що вивчає біологія ?
2. Які біологічні науки ви
знаєте ?
3. Що спільного між цими
науками ?
4. Коли виникла наука
біологія ?
5. На схему біологічні
науки , наклеїти зображення відповідних організмів.
V. Підведення підсумків уроку
Пояснити епіграф урок :
Лише природа робить велике даром.
Герцен
VI. Повідомлення домашнього завдання
Ярлыки:
Конспекти 6 клас
Загальна кількість переглядів сторінки
Навігація ↓
- Вікторини (2)
- Земноводні (4)
- Календарне планування (6)
- Конспекти 6 клас (28)
- Конспекти 7 клас (18)
- Конспекти 8 клас (14)
- Міні-проекти (5)
- Плазуни (1)
- Презентації (5)
- Ссавці (11)
- Цікава біологія (2)
Архів блогу
-
▼
2014
(49)
-
▼
жовтня
(11)
- МІНІ-ПРОЕКТ З БІОЛОГІЇ "ЧОМУ СКИСАЄ МОЛОКО "
- ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДО УРОКУ "ВИДИ ПЛОДІВ"
- ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДО УРОКУ "КОМАХИ З ПОВНИМ ПЕРЕТВОРЕННЯМ"
- КЛІТИНА - ОДИНИЦЯ БУДОВИ ОРГАНІЗМІВ . ІСТОРІЯ ВИВЧ...
- ОЗНАКИ ЖИТТЯ
- БІОЛОГІЯ - НАУКА ПРО ЖИВУ ПРИРОДУ
- ЧИ ЗАХИЩАЄ ПРАЙД( СІМ'Я ) СВОЇХ СТАРИХ І ХВОРИХ ОС...
- ЧИМ ЖИВЛЯТЬСЯ ЛЕВИ ?
- ЧОМУ ЛЕВА НАЗИВАЮТЬ ЦАРЕМ ЗВІРІВ ?
- ЩО ТАКЕ БИВНІ СЛОНА І МОРЖА ?
- БІОВІКТОРИНА №1
-
▼
жовтня
(11)
На платформі Blogger.
0 коммент.:
Дописати коментар