Урок №40                                  Біологія 6 клас                                                                                              
  Епіграф уроку : Поки квітки не відцвітуть,
                                                                                      плоди не зав'яжуться .
                                                                                                                Китайське прислів’я







Тема : Запліднення у квіткових рослин.

Мета :

Навчальна : Ознайомити учнів з процесом запліднення у квіткових рослин ; розкрити його біологічне значення ; показати , що утворення нового організму відбувається із заплідненої яйцеклітини .

Розвиваюча : розвивати абстрактне мислення , вміння порівнювати і аналізувати учбовий матеріал . Розвивати творчі здібності ; продовжити вміння слухати товарищів , оцінювати себе і інших  .

Виховна : виховувати у учнів любов до предмета біології , до всього живого .


Міжпредметні зв'язки  : історія ,   природознавство   

Терміни і поняття :  подвійне запліднення , ендосперм .

Обладнання :  кімнатні квіти , ілюстрації , таблиці .
                                  
                                                                Хід уроку
І. Організаційний етап .
  (Перевірка необхідного на урок)
ІІ. Актуалізація навчальної діяльності .
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?




1.Що таке запилення ?
2. Які є способи запилення ?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності .
Вивчаючи розмноження лілії лісової , український учений Сергій Гаврилович Навашин , професор Київського університету , установив , що в неї запліднення відбувається не так , як у інших рослин . Він назвав відкритий ним процес подвійним заплідненням і доповів про нього на Х з'їзді природодослідників і лікарів , який відбувся  в Києві 24 серпня 1898 р. 

Це відкриття принесло вченому всесвітню відомість . За двадцять років роботи в Київському університеті С.Г.Навашин опублікував близько 70 праць , створив школу , до якої належать багато відомих українських вчених .

І V. Вивчення нового матеріалу .
Мозковий штурм
-         Що відноситься до генеративних органів ?
-         Які функції виконують генеративні органи ?
-         Яка будова квітки ?
-         Яка будова маточки ?
-         Що таке запліднення ?
Розібрати малюнок :


Подвійне запліднення відкрив – С.Г.Навашин у 1898році .
З яйцеклітини -------- розвивається зародок
З центральної клітини ------------- ендосперм ( їжа для зародка )

V. Узагальнення, систематизація, контроль знань і вмінь учнів
1.Чому запліднення у квіткових рослин назвали подвійним заплідненням ?
2. Як спермії потрапляють до насінного зачатка ?
3. З якої клітини утворюється зародок насінини ?
4. Яка роль пилкової трубки в процесі запліднення рослин ?

VІ. Підсумок уроку
Пояснити епіграф уроку : Поки квітки не відцвітуть,
                                                   плоди не зав'яжуться .

Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
Про що хочемо дізнатися?
Про що
дізналися?




І. Домашнє завдання

§36

0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru