Урок №2                                                                                                                     Біологія 6 клас



Тема : Ознаки життя .
Мета :
 Навчальна: ознайомити учнів з основними ознаками  живих  організмів .
 Розвиваюча : розвивати вміння розпізнавати живі  організми
 Виховна : виховувати увагу , дисциплінованість ,  любов до  всього живого .



Обладнання : таблиці , малюнки , картинки з зображенням рослин , тварин , грибів , бактерій .

Міжпредметні зв'язки:  природознавство , світова література .

Терміни і поняття : ріст , розмноження , обмін речовинами та енергією , пристосування до навколишнього середовища .
                                        Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів.
Згадайте , які ознаки характерні для живої природи ?

ІІ. Мотивація
Уривок з поеми французького поета-хіміка 19ст. Сюлі Придом «О биологии»
Мы познаем природы тайны
Что скрыты множеством причин
Явленья жизни не случайны,
А цепью связаны причин                       
Но мы должны признаться честно :
В чем жизни суть - нам не известно,
хоть повинуется она уже записанным законам.
О,сколько надо знать еще нам,чтоб кладезь вычерпать до дна!                                                                             

Спробуйте відповісти на питання : Що таке життя ?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу .
Біологія ( з грецького)   біос – життя
                                        логос – вчення
Біологія – наука про життя .
                                               Ознаки живого
1.Розмноження
- Яке значення розмноження у природі ?
2. Ріст
А) обмежений
Б) необмежений
- Як ви розумієте , обмежений і необмежений ріст ? Наведіть приклади .
3. Живлення
А) Автотрофне
Б) Гетеротрофне
4. Виділення
5. Обмін речовин
6. Обмін енергією
7. Пристосування до навколишнього середовища
- Наведіть приклади , як рослини і тварини готуються до зими ?
8. Дихання

IV. Узагальнення знань учнів
1.     Яка головна риса відрізняє живий організм від неживого ?
2.     Завдяки яким процесам відбувається обмін речовин ?
3.     Відомо , що кристали ростуть , чому їх не вважають живими ?
Творче завдання
1.     Деякі електронні пристрої живляться від сонячних батарей і в процесі роботи нагріваються . У чому їхня схожість з живими організмами , а в чому – різниця?
2.     Доведіть , що рослини і тварини живі істоти .
3.     Як довести , що камінь – неживе тіло ?
4.     Який дослід потрібно провести , щоб довести , що гілка , зрізана взимку , є живою ?

V. Підведення підсумків

VI. Повідомлення домашнього завдання
П.2

0 коммент.:

Загальна кількість переглядів сторінки

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru
На платформі Blogger.

Архів ↓