Урок №4 Біологія 7 клас
Тема : Органи та системи органів тварин .
Мета :
Навчальна: сформувати у учнів
поняття про будову органів і систем органів тваринного організму .
Розвиваюча : розвивати критичне і творче мислення , вміння працювати у
парах і групах , спостережливість , вміння роботи з натуральними об’єктами ; розвивати систематичність і послідовність мислення.
Виховна : виховувати такі
якості, як дисциплінованість, організованість, відпо-відальність; любов до природи ,
бажання оберігати її красу , інтерес до
предмета біології .
Міжпредметні зв'язки : природознавство , географія , світова
література , фізика .
Терміни та поняття: системи
органів – опорно-рухова, травна, дихальна, видільна, кровоносна, нервова,
ендокринна, імунна, статева.
Обладнання : таблиці , малюнки , вологі препарати , муляжі , опудала .
Хід уроку
І. Організаційний момент
(Перевірка необхідного на урок)
ІІ. Перевірка домашнього завдання .
Біологічний диктант
1.Як
називається симетрія коли через тіло можна провести декілька уявних
ліній. (променева)
2.Як називається
група клітин , що мають спільне походження , подібні за будовою і функціями . (
тканина)
3. Наука про птахів
. ( орнітологія )
4. Який тип
живлення у тварин . ( гетеротрофи )
5. З якої тканини у
тварин побудовані кістки , кров , хрящі . ( сполучна )
6. Наука про риб .
( іхтіологія )
7. Яка структура
клітин відповідає за енергію . ( мітохондрія )
8. Як
називається симетрія коли через тіло можна провести одну уявну
лінію. (двобічна)
9. Яка тканина
вкриває організм ззовні і утворює залози . ( епітеліальна )
10. Наука про комах
. ( ентомологія )
11. Яка тканина
регулює всі функції організму . ( нервова )
12. Яку речовину
запасають тварини . ( глікоген )
13. Яка наука
вивчає різноманітність тварин . ( систематика )
14. Скільки тканин
у тварин . ( 4 )
ІІІ. Актуалізація
навчальної діяльності .
Інтерактивна методика «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють
перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо
дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
IV.Мотивація
навчальної діяльності .
Яка армія найбільш
дисциплінована і боєздатна ? Гадаю , що це організм . Клітини організовані в
тканини й органи , органи – у системи органів , системи органів – у цілісний
організм , який швидко і правильно реагує на всі зміни .
V. Вивчення нового матеріалу .
Органи
Системи
органів
Організм
Орган — це частина
тіла певної форми, що складається з однакових груп тканин, займає певне
положення і виконує одну чи декілька
певних функцій.
—
Які органи тварин вам відомі? (Учні пропонують варіанти.)
Будова і функції систем органів
Опорно – рухова
-
Яка будова опорно-рухової
системи ?
1.Кістки і м'язи
- Які функції виконує опорно – рухова
система ?
2. Ф-ції : опора , рух , захист
Травна система
-
Як живляться тварини ?
-
Від чого залежить будова
травної системи тварин ?
1.Рот , глотка , стравохід , шлунок , кишечник .
2.Ф-ція : розщеплення поживних речовин .
Дихальна система
-
Які органи дихання ви знаєте ?
-
Які функції дихальної системи ?
1.Легені , зябра , трахеї .
2.
Постачання кисню та видалення вуглекислого газу
Кровоносна система
-
Які органи входять до складу кровоносної
системи ?
-
Яку функцію виконує кровоносна
система ?
1.Серце і судини .
2.Транспорт речовин , теплорегуляція .
Видільна система
1.Нирки
2.Виведення продуктів обміну .
Статева система
-
Яка роль статевої системи ?
1.Статеві залози та статеві органи .
2. Ф-ція : розмноження .
Нервова система
1.Головний і спинний мозок .
2. Ф-ція : регуляція життєдіяльності .
Органи чуттів
1.Орган зору , слуху , нюху , смаку .
2. Сприйняття подразнень .
VI . Узагальнення знань учнів .
1. Які системи
органів тварин вам відомі?
2. Які функції
опорно-рухової системи?
3. Які органи
можуть входити до складу травної системи? Яка її роль у забезпеченні
нормального функціонування організму?
4. Які функції
видільної системи?
5. Які органи
дихання мають тварини – мешканці водойм та суходолу?
6. Із чого
складається кровоносна система? Які її функції?
7. Які системи органів
здійснюють регуляцію життєвих функцій у тварин?
8. Які функції
статевої системи?
- Поміркуйте, що спільного й відмінного між органом й
органелою.
- Чому жоден орган багатоклітинної тварини не працює сам
по собі, а зв’язаний з іншими органами й підпорядкований усьому організму?
VII. Підсумок уроку
Інтерактивна методика «Знаємо –
Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
VІІІ. Домашнє завдання
Ярлыки:
Конспекти 7 клас
Загальна кількість переглядів сторінки
Навігація ↓
- Вікторини (2)
- Земноводні (4)
- Календарне планування (6)
- Конспекти 6 клас (28)
- Конспекти 7 клас (18)
- Конспекти 8 клас (14)
- Міні-проекти (5)
- Плазуни (1)
- Презентації (5)
- Ссавці (11)
- Цікава біологія (2)
На платформі Blogger.
0 коммент.:
Дописати коментар