Урок №1
Біологія
7 клас
Тема : Тварина
– живий організм .
Мета :
Навчальна : ознайомити
учнів з різноманітністю тваринного світу , розповсюдженням на Землі . Розглянути
взаємозв’язок зоології з іншими науками. З'ясувати
у яких природних середовищах мешкають тварини? Як вони пристосувалися до
цих середовищ?
Розвиваюча : розвивати абстрактне мислення , вміння порівнювати і аналізувати учбовий
матеріал . Розвивати творчі здібності
, пам'ять .
Виховна
: виховувати любов і бережливе ставлення до живих
організмів , продовжити екологічне і
естетичне виховання учнів , виховувати у учнів любов до предмета біології .
Терміни і поняття : зоологія , іхтіологія , ентомологія , орнітологія .
Обладнання : Опудала , вологі
препарати , таблиці , фотографії .
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Мотивація
Ви неодноразово
бували в зоопарку і дивилися телепередачі про тварин . Про що ж нове у світі
тварин нам належить дізнатися сьогодні ?
Ми навчимося
ставити складні запитання та відповідати на них .
ІІІ. Вивчення нового матеріалу .
-
Назвіть царства
живої природи .
-
Яких тварин ми вивчали у минулому році ?
-
Яких дивовижних тварин ви знаєте ?
-
Яка наука вивчає тварин ?
Засновник зоології – Арістотель .
Розділи
систематики
Ентомологія - досліджує комах
орнітологія - досліджуєптахів Іхтіологія - досліджує
риб
-
У яких природних середовищах живуть тварини ?
Природні
середовища життя
1
. Водне
-
Назвіть тварин водного середовища життя ?
-
Які пристосування до водного середовища вони мають ?
2
. Наземно-повітряне
-
Назвіть тварин наземно - повітряного середовища життя ?
-
Які пристосування до наземно – повітряного середовища вони мають ?
3
. Ґрунт
-
Назвіть тварин які
живуть у ґрунті ?
-
Які пристосування до життя у ґрунті вони мають ?
4
.
Організми
інших істот
-
Назвіть тварин які
живуть всередині інших організмів ?
-
Як можна назвати тварин , що живуть за рахунок інших
організмів ?
-
Які пристосування
вони мають ?
Ознаки живого
-
Назвіть відомі вам ознаки живого ?
-
Які з перерахованих вами ознак притаманні тваринам ?
1.Організм
складається з клітин .
2. Обмін речовин і
енергії .
3. Ріст і розвиток
.
- Який буває ріст ?
4. Подразливість .
5. Рух.
6. Розмноження .
7. Живлення
- Які є типи живлення ?
- У чому між ними різниця ?
- Який тип живлення у тварин ?
IV. Узагальнення знань учнів .
1. Що вивчає наука
зоологія? Які ви знаєте зоологічні дисципліни?
2. У яких природних середовищах мешкають
тварини? Як вони пристосувалися до цих середовищ? Наведіть приклади.
3. Які ознаки тварин
відрізняють їх від тіл неживої природи?
4. Чи правильне
твердження: «У лісі мешкає багато різних тварин, а також птахів і комах»?
Відповідь обґрунтуйте.
5. Яких переваг
надає тваринам здатність до активного руху?
6. Які переваги має
гетеротрофний спосіб живлення? А які, на вашу думку, його «недоліки»?
V. Повідомлення домашнього
завдання .
Скориставшися
додатковими джерелами інформації, з’ясуйте, як називають розділи зоологічної
систематики, що вивчають паразитичних червів, змій, ссавців.
(гельмінтологія ,
герпетологія , теріологія )
Ярлыки:
Конспекти 7 клас
Загальна кількість переглядів сторінки
Навігація ↓
- Вікторини (2)
- Земноводні (4)
- Календарне планування (6)
- Конспекти 6 клас (28)
- Конспекти 7 клас (18)
- Конспекти 8 клас (14)
- Міні-проекти (5)
- Плазуни (1)
- Презентації (5)
- Ссавці (11)
- Цікава біологія (2)
На платформі Blogger.
0 коммент.:
Дописати коментар