Урок №46 Біологія 6 клас
Тема
: Мохи .
Мета
:
Навчальна : сформувати знання про характерні
особливості мохоподібних , їх життєвий цикл ; вивчити ознаки ускладнення їхньої
організації і риси пристосованості мохоподібних до умов життя . Вказати на
різноманітність мохоподібних , місце та роль у природі , практичне значення ;
ознайомити з порівняльною характеристикою мохоподібних .
Розвиваюча : розвивати абстрактне мислення , вміння
порівнювати і аналізувати учбовий матеріал . Розвивати творчі здібності ;
продовжити вміння слухати товаришів , оцінювати себе і інших .
Виховна : виховувати
любов і бережливе ставлення до живих організмів , продовжити екологічне і естетичне виховання
учнів , виховувати у учнів любов до предмета біології .
Міжпредметні
зв'язки : історія ,
природознавство .
Терміни і поняття : статеве покоління , нестатеве покоління
, спорангій .
Обладнання : таблиці «Мохоподібні»
Хід уроку
І. Організаційний етап
.
(Перевірка необхідного на урок)
ІІ. Перевірка
домашнього завдання .
1.Робота по карточкам
2. Робота по тестам
3. Дати характеристику Зеленим водоростям .
4. Дати характеристику Діатомовим водоростям .
5. Дати характеристику Бурим водоростям .
6. Дати характеристику Червоним водоростям .
7. Гра хрестики нулики .
Завдання: відшукайте пряму лінію по горизонталі,
вертикалі чи діагоналі у якій розміщені : представники Зелених водоростей .
Хлорела
|
Кораліна
|
Навікула
|
Хламідомонада
|
Улотрикс
|
Пінулярія
|
Спірогіра
|
Ламінарія
|
Філофора
|
ІІІ.
Актуалізація навчальної діяльності .
Інтерактивна методика «Знаємо –
Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
ІV. Мотивація навчальної діяльності .
Мохи
– це рослини, у яких усе навпаки
О. Бардунов
О. Бардунов
Що мав на увазі вчений?
V. Вивчення нового
матеріалу .
Місце мохоподібних у
системі органічного світу
Імперія Клітинні
Надцарство Еукаріоти
Царство Рослини
Відділ Мохоподібні
Представники : Зозулин льон
Сфагнум
Мохи поширені в усіх кліматичних зонах, однак найбільша їх видова різноманітність зосереджена в областях з
помірним та холодним кліматом. Трапляються вони
в тропіках, степах і пустелях.
Є серед них і водяні рослини. Мохи ростуть у лісах, на болотах, на поверхні ґрунту, на камінні, дахах,
як епіфіти - на стовбурах дерев тропічних рослин, тощо.
Мохоподібні ростуть поодиноко (зрідка) або утворюють суцільні килими.
Загальні ознаки мохоподібних
1.Відсутні корені , є ризоїди
- Які функції
виконують ризоїди ?
- Які функції виконує
корінь ?
2. У сфагнума ризоїди відсутні , росте верхівкою .
3. Є стебло і листки
- Що означає дводомні
і однодомні рослини ?
4. Зозулин льон – дводомна рослина , сфагнум – однодомна .
5. Для запліднення потрібна вода .
6. Життєвий цикл складається зі статевого покоління ( гаметофіт ) і
нестатевого покоління ( спорофіт ).
Статеве покоління
7. У життєвому циклі переважає гаметофіт .
8. Гаметофіт складається з : ризоїди , листки , стебло .
9. Спорофіт складається з : ніжка , коробочка з кришечкою .
10. Виділяють кислоти .
Лабораторне дослідження №12. Будова моху
-
Розповідь
про розмноження мохоподібних .
Значення мохоподібних
ü Регулятори
водного режиму
ü Регулюють
водний баланс ґрунту
ü Утворюють
торф (сфагнові)
ü Рослини-піонери
ü Утворюють
ґрунти
ü Корм для
деяких тварин
ü Заболочують ґрунти
ü Самозаймаються
VІ.
Узагальнення, систематизація, контроль знань і вмінь учнів .
VII. Підсумок
уроку
Поміркуйте : У сухих степах і напівпустелях на поверхні
ґрунту мешкають особливі види мохів . У який час і за яких умов можливе їхнє
статеве розмноження ? Що спільного та відмінного між водоростями та вищими
споровими рослинами ?
Інтерактивна методика «Знаємо –
Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
VІІ. Домашнє завдання
§42
Ярлыки:
Конспекти 6 клас
Загальна кількість переглядів сторінки
Навігація ↓
- Вікторини (2)
- Земноводні (4)
- Календарне планування (6)
- Конспекти 6 клас (28)
- Конспекти 7 клас (18)
- Конспекти 8 клас (14)
- Міні-проекти (5)
- Плазуни (1)
- Презентації (5)
- Ссавці (11)
- Цікава біологія (2)
На платформі Blogger.
0 коммент.:
Дописати коментар