Урок №45 Біологія 6 клас
Тема
: Поняття про класифікацію рослин . Водорості . Лабораторне дослідження №11.
Будова зелених нитчастих водоростей .
Мета :
Навчальна
: Сформувати знання про особливості будови , життєдіяльності , розмноження
водоростей ; ознайомити з особливостями середовища життя , їх різноманітністю ;
удосконалювати навички роботи з мікрооб’єктами та мікроскопом . Розкрити роль
водоростей у природі і практичній діяльності людини , сформувати знання про
негативний вплив забруднених водойм на життя водоростей .
Розвиваюча
: розвивати абстрактне мислення , вміння порівнювати і аналізувати учбовий
матеріал . Розвивати творчі здібності ; продовжити вміння слухати товарищів ,
оцінювати себе і інших .
Виховна : виховувати у учнів
любов до предмета біології , до всього живого .
Міжпредметні
зв'язки : історія
, природознавство , географія , література
.
Терміни і поняття : водорості та вищі рослини , тіло ,
зелені , діатомові , бурі та червоні водорості .
Обладнання
:
плакати «Зелені водорості» , «Бурі водорості» «Будова хламідомонади» .
Хід уроку
І.
Організаційний момент (вітання, налаштування на урок
«Емоційний барометр», перевірка готовності до уроку ).
ІІ.
Актуалізація навчальної діяльності .
Інтерактивна методика «Знаємо –
Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності .
Перші описи водоростей були виконані давньогрецьким
ученим Діоскоридом і давньоримським ученим , державним діячем Плінієм Старшим ,
який описав їх у праці «Природня історія». З цією роботою пов'язують появу
латинського терміна alga – «морська трава» ,
«водорість» , від якого пізніше виникла назва науки , що вивчає водорості , -
альгологія .
ІV . Вивчення нового матеріалу .
Групи рослин
Водорості Вищі рослини
Відсутні тканини , корінь , Є тканини і вегетативні
органи
стебло, листки . Є хлоропласти з хлорофілом
тіло називається талом
Мозковий штурм
-
Які
є тканини у рослин ?
-
Які
є види коренів ?
-
Які
є типи кореневих систем ?
-
Що
відноситься до вегетативних органів ?
-
Які
є види листків ?
Відділи
водоростей
1.Відділ Зелені водорості
2. Відділ Діатомові водорості
3. Відділ Бурі водорості
4. Відділ Червоні водорості .
Зелені водорості ( запасають крохмаль )
1.Хламідомонада
-
Згадайте
, яка будова хламідомонади .
2. Спірогіра
А) Прісноводна , багатоклітинна .
Б) Стрічкоподібні хлоропласти
В) Ядро розташоване на тяжах
Г) Багатоклітинна
3. Улотрикс
А) Живе переважно у солоних водоймах
Б) Хлоропласти у вигляді незамкненого кільця
В) Є ризоіди
Г) Багатоклітинний
4. Хлорела – космічна водорість
Діатомові водорості ( запасають олію )
А) Одноклітинні і колоніальні
Б) Мають панцир із силіцію .
В) Утворили діатоміт . ( ці осадові породи людина
використовує для виробництва вибухівки – динаміту , а також як фільтри в
нафтохімічній та харчовій промисловості , будівельний тепло- та звукоізолюючий
матеріал тощо )
Бурі
водорості ( запасають олію , йод , ламінарин)
1.Багатоклітинні
2. Є ризоіди
3. Роблять хірургічні нитки
4. Ламінарія ( морська капуста )
5. Саргасум
Червоні
водорості ( запасають багрянковий крохмаль )
1.Переважно багатоклітинні
2. Живуть на глибині до 250 м.
3. Містять агар
4. Представники : Кораліна , Порфіра , Філофора .
V
. Узагальнення знань учнів .
Лабораторне
дослідження №11. Будова зелених нитчастих водоростей .
VІ
. Підведення підсумків .
Поміркуйте . Чому водорості не трапляються на
глибинах понад 265 м ?
VІІ.
Підведення підсумків .
Інтерактивна методика «Знаємо –
Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
VIIІ.
Повідомлення домашнього завдання .
§41
Ярлыки:
Конспекти 6 клас
Загальна кількість переглядів сторінки
Навігація ↓
- Вікторини (2)
- Земноводні (4)
- Календарне планування (6)
- Конспекти 6 клас (28)
- Конспекти 7 клас (18)
- Конспекти 8 клас (14)
- Міні-проекти (5)
- Плазуни (1)
- Презентації (5)
- Ссавці (11)
- Цікава біологія (2)
На платформі Blogger.
0 коммент.:
Дописати коментар