Урок №40 Біологія 6 клас
Епіграф уроку :
Поки квітки не відцвітуть,
плоди не зав'яжуться .
Китайське прислів’я
Тема : Запліднення у квіткових рослин.
Мета :
Навчальна : Ознайомити учнів з процесом запліднення у квіткових рослин ; розкрити його
біологічне значення ; показати , що утворення нового організму відбувається із
заплідненої яйцеклітини .
Розвиваюча : розвивати абстрактне
мислення , вміння порівнювати і аналізувати учбовий матеріал . Розвивати творчі
здібності ; продовжити вміння слухати товарищів , оцінювати себе і інших .
Виховна : виховувати у учнів
любов до предмета біології , до всього живого .
Міжпредметні
зв'язки : історія ,
природознавство
Терміни і поняття : подвійне запліднення , ендосперм .
Обладнання : кімнатні квіти , ілюстрації , таблиці .
Хід уроку
І. Організаційний етап
.
(Перевірка необхідного на урок)
ІІ. Актуалізація навчальної
діяльності .
Інтерактивна методика
«Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
1.Що таке запилення ?
2. Які є способи запилення ?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності .
Вивчаючи розмноження лілії
лісової , український учений Сергій Гаврилович Навашин , професор Київського
університету , установив , що в неї запліднення відбувається не так , як у
інших рослин . Він назвав відкритий ним процес подвійним заплідненням і доповів
про нього на Х з'їзді природодослідників і лікарів , який відбувся в Києві 24 серпня 1898 р.
Це відкриття
принесло вченому всесвітню відомість . За двадцять років роботи в Київському
університеті С.Г.Навашин опублікував близько 70 праць , створив школу , до якої
належать багато відомих українських вчених .
І V. Вивчення нового матеріалу .
Мозковий штурм
-
Що відноситься до генеративних органів ?
-
Які функції виконують генеративні органи ?
-
Яка будова квітки ?
-
Яка будова маточки ?
-
Що таке запліднення ?
Розібрати малюнок :
Подвійне запліднення відкрив –
С.Г.Навашин у 1898році .
З яйцеклітини --------
розвивається зародок
З центральної клітини
------------- ендосперм ( їжа для зародка )
V. Узагальнення, систематизація, контроль
знань і вмінь учнів
1.Чому запліднення у квіткових
рослин назвали подвійним заплідненням ?
2. Як спермії потрапляють до
насінного зачатка ?
3. З якої клітини утворюється
зародок насінини ?
4. Яка роль пилкової трубки в
процесі запліднення рослин ?
VІ. Підсумок уроку
Пояснити епіграф уроку : Поки квітки не відцвітуть,
плоди не зав'яжуться .
Інтерактивна методика
«Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися»
Учні заповнюють перші дві колонки таблиці
Що знаємо?
|
Про що хочемо дізнатися?
|
Про що
дізналися?
|
VІІ. Домашнє завдання
§36
Ярлыки:
Конспекти 6 клас
Загальна кількість переглядів сторінки
Навігація ↓
- Вікторини (2)
- Земноводні (4)
- Календарне планування (6)
- Конспекти 6 клас (28)
- Конспекти 7 клас (18)
- Конспекти 8 клас (14)
- Міні-проекти (5)
- Плазуни (1)
- Презентації (5)
- Ссавці (11)
- Цікава біологія (2)
На платформі Blogger.
0 коммент.:
Дописати коментар